ABD ve Meksika'nın işbirliğiyle hazırlanan 1970 yapımı bir western komedi filmi olan El Torida, Türkiye'de Rahibe Sara'ya İki Katır adıyla 1971'de sinemalarda gösterime girdi. Filmin Türkçe afiş adı, Fransa'daki Sierra Torride adlı afişten esinlenerek belirlendi ve bu nedenle İspanyolca bir tercih yapıldı. Don Siegel tarafından yönetilen filmde başrolleri Shirley MacLaine ve Clint Eastwood paylaştı. Senaryo, ünlü yönetmen Budd Boetticher'in eski bir hikayesinden uyarlandı ve Albert Maltz tarafından kaleme alındı.

Film, 1860'larda Fransız işgali altındaki Meksika'nın çöllerinde geçiyor ve bir silahşör ile bir fahişenin rahibe kılığına girerek yaşadıkları maceraları konu ediniyor. Bu iki zıt karakter, gizemli görevlerinin yanı sıra zorlu bir yolculuk sırasında birbirlerine çekici gelmeye başlarlar.

Saraya Iki Katır

El Torida'nın çekimleri tamamen Meksika'da gerçekleşti ve bu film, Siegel'ın yönetmenliğinde Clint Eastwood'un oyunculuk yaptığı beş filmlik bir serinin ikincisi oldu. Shirley MacLaine ve Clint Eastwood, bu filmdeki performanslarıyla "Golden Laurel" ödülüne aday gösterildi.

Sara'ya iki katır filmi Nerede ve Ne Zaman Çekildi?

Sara'ya İki Katır (El Torida) filmi 1970 yılında Meksika'da çekildi.

Sara'ya iki katır filmi Oyuncuları Kimler?

Efsanevi Western filmi "Sara'ya İki Katır", sinemaseverlerin dikkatini çekiyor! Başrollerde Clint Eastwood ve Shirley MacLaine gibi tanınmış yıldızlar yer alırken, John Kelly, Ada Carrasco, Manuel Fábregas, Alberto Morin ve Pancho Córdova gibi yetenekli oyuncular da kadroyu tamamlıyor. Bu film, Western sinemasının unutulmaz yapıtları arasında yer aldığı için film ilk günkü heyecanı ve tadını koruyor.

Saraya 2 Katır

Sara'ya iki katır filmi IMDB Puanı Kaç?

Two Mules for Sister Sara adlı film, IMDb'de 10 üzerinden 7.0 puan almıştır.

Sara'ya iki katır filmi Konusu Ne?

Meksika Çölü'nde yalnız bir yolculuk yapan Hogan adlı Amerikalı silahşor, çığlık seslerini duyduğunda merakla tepenin ardına bakar ve üç serserin, çırılçıplak soydukları bir kadına tecavüz etmek üzere olduklarını fark eder. Soğukkanlılıkla hareket eden Hogan, serserileri öldürerek kadını kurtarır. Ancak kadının bir rahibe olduğunu öğrendiğinde şaşırır çünkü elbisesiz bulunan kadın, Sara adında bir rahibedir. Sara, Meksikalı devrimcilerle işbirliği yaparak Fransızlara karşı mücadele etmektedir.

Hogan, Sara'nın isteği üzerine onu Meksikalıların kampına götürmeyi kabul eder. Yolda ilerlerken, Sara'nın viski ve puro içtiğine şaşırır. Birlikte Fransızlara karşı saldırı düzenlerler ve Hogan yaralanır. Sonunda, Meksikalı komutan Albay Beltrán'ın kampına ulaşırlar. Sara, aslında bir rahibe olmadığını, sadece kamuflaj için rahibe kılığına girdiğini itiraf eder. İkili, Fransız kalesini ele geçirmek için birlikte hareket etmeye karar verir.

Sarya Iki Katır

Kaleye sızdıktan sonra, Meksikalıları içeri almak için kapıları açarlar ve destansı bir çatışma yaşanır. Fransızlar kaleyi terk ederek Meksikalılara bırakır. Meksikalılar, Hogan'a verdikleri sözü tutarak ganimetin bir kısmını ona verirler. Artık zengin olan Hogan ve Sara, yeni maceralara doğru yola çıkarlar, görevlerini tamamlamanın huzuruyla.

Kaynak: Haber Merkezi