Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen son atama kararlarına göre, Antalya Gazipaşa Kaymakamlığı'ndan Şanlıurfa Karaköprü Kaymakamlığı'na atanan Orhan Altın'ın kimliği merak konusu oldu. Orhan Altın, kamu yönetimi alanında geniş bir deneyime sahip bir isimdir. Peki, Şanlıurfa Karaköprü Kaymakamı Orhan Altın kimdir? İşte detaylar

Şanlıurfa Karaköprü Kaymakamı Orhan Altın kimdir?

Aslen Erzurum’un Oltu ilçesinin Çanakpınar Köyü'nden olan Gazipaşa Kaymakamı, eğitim hayatına köyünde başlayıp Adana'da devam etmiş. Çukurova Üniversitesi'nden İktisat bölümü mezunu olan kaymakam, ayrıca Ankara Üniversitesi Adalet Bölümü'nden de mezun olmuş. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamlayan kaymakamın tez çalışması "Davranışsal İktisat ve Kamu Politikaları" üzerine yoğunlaşmış.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ve Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı'nda uzman olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amirliği mesleğine geçiş yapmış. Türkiye'nin çeşitli illerinde stajlarını tamamladıktan sonra ABD'nin Virginia eyaletinde VCU Üniversitesi'nde İngilizce eğitimi almış ve Washington DC'de staj programlarına katılmıştır.

Kaymakamlık kariyerine Adana'nın Feke ve Pozantı ilçelerinde kaymakam vekilliği yaparak başlayan kaymakam, daha sonra Sivas Ulaş, Rize İyidere ve Bingöl Yayladere ilçelerinde görev yapmıştır. Son olarak 2021 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Antalya Gazipaşa Kaymakamlığı'na atanmış ve görevine başlamıştır. İyi derecede İngilizce bilen kaymakam, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ