Sosyal medya platformları, günümüzde bilgiye erişim ve kişisel marka oluşturma açısından önemli bir rol oynamaktadır. Bu bağlamda, son dönemde adını sıkça duyduğumuz doktor Saniye Bencik Kangal, sosyal medyadaki etkileyici paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. Peki, Saniye Bencik Kangal kimdir ve ne iş yapıyor? Bu soruların cevapları, sosyal medya kullanıcılarını etkileyen ve merak uyandıran konular arasında yer alıyor. İşte detaylar...

Saniye Bencik Kangal Kimdir?

Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal, 1980 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Uzun bir eğitim sürecinin ardından, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından özel bir zihinsel engelliler rehabilitasyon merkezinde çocuk gelişimcisi olarak görev yapmış, 2004 yılında ise özel bir anaokulunda eğitim koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. Akademik kariyerine odaklanmak isteyen Kangal, deneyimlerini Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nde akademisyen olarak sürdürmüştür. Yüksek lisans ve doktora derecelerini üstün yetenekli çocuklarla ilgili hazırladığı tezlerle elde etmiştir. Öğretim kariyerine 2011 yılında öğretim görevlisi olarak başlamış, 2014 yılında yardımcı doçent, 2017 yılında ise doçent unvanını almıştır.

Saniye Bencik Kangal Ne İş Yapıyor?

Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal, halen Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları arasında çocuk edebiyatı, çocuk ve oyun, bebeklik ve okul öncesi dönemdeki normal ve özel gereksinimli çocukların gelişimleri bulunmaktadır. Kangal, ebeveynlik becerilerini destekleme ve çocuk gelişimi konularında yurt içi ve yurt dışında birçok seminer vermiş, ulusal ve uluslararası kongrelerde bildiri sunumları yapmıştır. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde makaleleri bulunmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi