Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen son atama kararlarına göre, Diyarbakır Bismil Kaymakamlığı'ndan Samsun Tekkeköy Kaymakamlığı'na atanan Enver Hakan Zengince'nin kimliği merak konusu oldu. Enver Hakan Zengince, kamu yönetimi alanında geniş bir deneyime sahip bir isim olarak bilinmektedir. Peki, Samsun Tekkeköy Kaymakamı Enver Hakan Zengince kimdir? İşte detaylar...

Samsun Tekkeköy Kaymakamı Enver Hakan Zengince kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen son atama kararlarına göre, Diyarbakır Bismil Kaymakamlığı'ndan Samsun Tekkeköy Kaymakamlığı'na atanan Enver Hakan Zengince'nin kariyeri ve geçmişi merak konusu oldu. 1980 yılında Ordunun Kumru İlçesi'nde doğan Zengince, eğitim hayatına Kumru'da başladı ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Encümen Murakıbı olarak çalıştıktan sonra 2011 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amirliği mesleğine geçiş yaptı.

Kariyerinde Zonguldak, Çanakkale, Artvin, ve Yozgat gibi çeşitli illerde stajlarını tamamlayan Zengince, İngiltere Sheffield'da The University of Sheffield'da yabancı dil eğitimi aldı ve İngiltere'nin yerel yönetim yapıları üzerine çalışmalar yaptı. Londra Başkonsolosluğu'nda büyükelçilik stajını tamamladıktan sonra Türkiye'de Karabük, Eskişehir, Malatya gibi ilçelerde kaymakam vekilliği ve kaymakamlık görevlerinde bulundu.

Enver Hakan Zengince, 2021 yılında Bismil İlçesi'nde göreve başlamıştır. Tuğba Zengince hanımefendi ile evlidir.

Kaynak: HABER MERKEZİ