Samsun doğal güzellikleriyle ve masmavi deniziyle gelenleri bir daha gelmeye ikna ediyor. Samsun Çarşamba ilçesi de  yemyeşil doğasıyla, berrak deniziyle, yemekleriyle ve güler yüzlü insanlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Sizler için Samsun'un Çarşamba ilçesindeki plajları derledik...

Sinop Plajları Scaled (1)

Çaltı Plajı

Çaltı Plajı, kişisel araçlarıyla gelen ziyaretçiler için önlerinde park edebilecekleri bir alan sunmaktadır. Kum plajı olarak bilinen Çaltı Plajı, çeşitli canlı türlerine ev sahipliği yapar ve özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi çeker. Aileler veya arkadaş gruplarıyla piknik yapabilir, kamp kurabilir ve deniz kenarında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Gün batımını izleyerek manzaranın tadını çıkarabileceğiniz plajda, küçük gölü de ziyaret edebilirsiniz. Deniz, sığ başlayıp derinleştikçe su seviyesi artar. Çaltı Plajı'nı ziyaret etmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez ve yılın her günü ve saati açıktır.

Nasıl Gidilir?

Samsun'un Çarşamba ilçesine bağlı Çaltı Plajı'na toplu taşıma araçlarıyla doğrudan ulaşım sağlanamamaktadır. Ancak ziyaretçiler, Çarşamba ilçe merkezinden yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta olan bu plaja kendi araçlarıyla ulaşabilirler. Kişisel araçla seyahat edecek olanlar genellikle Samsun-Ordu Yolu üzerinden D010/E70 yolunu veya Sungurlu Caddesi'ni kullanarak plaja ulaşım sağlarlar.

Hatay'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Antalya'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Adana'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Kaynak: haber merkezi