Samsun turistlerin çokça gittiği bir şehir. Samsun'un Atakum ilçesi de turistlerin ve tatilseverlerin ilgi gösterdiği bir yer. Sizler için Samsun'un Atakum ilçesindeki plajları derledik...

Atakum Sahil Samsun 56634

Atakum Plajı

Atakum Plajı’nı ziyaret eden tatilciler, uzun sahil yürüyüşleri yapma şansına sahiptir. Deniz kenarında keyifli bir yürüyüşün ardından sakin ve sığ denizinde serinleyerek günün sıcağından kaçabilirler. Tamamen kumlardan oluşan plajda çeşitli oyunlar oynayabilir, aileleri ve arkadaş grupları ile keyifli vakit geçirebilirler. İskelede kaliteli ve hoş fotoğraflar çekebilir, aynı zamanda manzaranın tadını çıkarabilirler. Atakum Plajı, yılın her günü ve her saati ziyarete açıktır. Giriş ücreti veya herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Samsun, önemli limanlarından biri olan bir şehir olarak, denize sıfır otellerde konaklama imkanı sunar. 

Nasıl Gidilir?

Samsun şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Atakum Plajı, ulaşım açısından oldukça rahattır. Atakum Plajı’nı ziyaret etmek isteyen tatilciler, özel araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca, halk otobüsleri veya taksilerle de kolayca ulaşım sağlanabilir. Özel araçları ile gelen ziyaretçiler, araçlarını plajın önündeki otopark alanına park edebilirler.

Resim 2022 06 22 142918145

Kurupelit Halk Plajı

Kurupelit Halk Plajı, uzun ve tamamen kumlardan oluşan sahiliyle dikkat çeker. Burayı ziyaret eden tatilciler, keyifli ve uzun sahil yürüyüşleri yapabilir, denizin tadını çıkarabilirler. Genellikle aileler tarafından tercih edilen Kurupelit Halk Plajı, aileler ve arkadaş grupları için ideal bir piknik ve kamp alanıdır. Ayrıca, belediye tarafından sağlanan ücretsiz WC ve duş hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Kurupelit Halk Plajı, yılın her günü ziyarete açıktır ve giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Nasıl Gidilir?

Samsun şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alan Kurupelit Halk Plajı'na ulaşım oldukça kolaydır. Özel araçlar, taksiler veya otobüslerle rahatça plaja ulaşabilirsiniz.

Atakuma Nasil Gidilir

Omtel Plajı

Samsun’un mavi bayraklı plajlarından sadece biri olan Omtel Plajı, uzun kumsal şeridi ve oldukça temiz denizi sayesinde her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Çabuk derinleşmeyen deniz seviyesi, özellikle çocukların rahatça denize girmesine olanak tanımaktadır. Genel olarak aileler tarafından tercih edilen Omtel Plajı'nda wc, duş ve soyunma kabinleri de bulunmaktadır. Omtel Plajı’nda aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile piknik veya kamp yapabilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Samsun şehir merkezinin yaklaşık 15 km uzağında konumlanan Omtel Plajı’na ulaşım, özel araçlar, taksiler ve otobüsler ile kolayca sağlanabilir. Özel aracıyla ulaşım sağlayan ziyaretçiler, araçlarını plaj otoparkına rahatlıkla park edebilirler.

Ormanli Plaji Zwnu

Çatalçam Plajı

Çatalçam Plajı, oldukça ılık ve sakin bir atmosfere sahiptir. Ziyaretçiler, tamamen kumdan oluşan uzun plajda keyifli sahil yürüyüşleri yapabilir ve dalgasız denizde serinleyebilirler. Ailelerin sıkça ziyaret ettiği Çatalçam Plajı'nda piknik ve kamp yapmak da mümkündür. Çatalçam Plajı, yılın her günü ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Nasıl Gidilir?

Çatalçam Plajı, Samsun şehir merkezinin yaklaşık 10 km uzağında yer almaktadır. Plaja özel araçlar, otobüsler veya taksiler ile kolayca ulaşım sağlanabilir. Özel araçla gelen ziyaretçiler, plajın ücretsiz otopark alanını kullanarak araçlarını park edebilirler.

A F1 Qip N2U Wuj1 Ues9 C G S K F N5 Zn Ikx R U1F Z D3 X1Q Y L L=W1600

İnci Plajı

İnci Plajı, aileler ve arkadaş grupları için piknik yapılabilen, keyifli zaman geçirilebilen sakin bir plajdır. Plajda duş ve lavabo gibi olanaklar bulunmakta olup, uzun bir sahil şeridine sahiptir. Her gün ziyarete açık olan İnci Plajı'nın giriş ücreti bulunmamaktadır.

Nasıl Gidilir?

Samsun şehir merkezinin 10 km uzağında bulunan İnci Plajı'na, ziyaretçiler özel araçları, otobüsler veya taksilerle kolaylıkla ulaşabilirler. Plaja özel araçlarıyla gelen ziyaretçiler, plajın yakınındaki ücretsiz otopark alanlarını kullanabilirler.

Kaynak: haber merkezi