Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen son atama kararlarına göre, Zonguldak Çaycuma Kaymakamlığı'ndan Sakarya Söğütlü Kaymakamlığı'na Mehmet Göze atanmıştır. Mehmet Göze'nin kariyeri ve önceki görevleri hakkında detaylar haberimizde yer alıyor.

Sakarya Söğütlü Kaymakamı Mehmet Göze kimdir?

Giresun doğumlu olan Mehmet Göze, İstanbul'da ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 2010 yılında Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatında 2008-2009 yılları arasında İtalya'nın Floransa Üniversitesi'nde Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde değişim öğrencisi olarak eğitim aldı. 2012 yılında kazandığı Kaymakamlık sınavıyla Mülki İdare Amirliği mesleğine adım attı.

Kariyerinde çeşitli stajlar ve görevlerde bulunan Mehmet Göze, Balıkesir, Samsun, İzmir ve Karabük gibi şehirlerde çeşitli görevlerde bulundu. 2016 yılında Portsmouth Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlayarak akademik kariyerine de katkıda bulundu.

Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayan Mehmet Göze, 2016 yılında Aksaray'ın Güzelyurt ilçesine atanarak görevine başladı. Ardından sırasıyla Karaman'ın Ayrancı ilçesi, Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi ve Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptı.

11 Ağustos 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Atama Kararıyla Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Kaymakamlığı'na atanarak görevine başlayan Mehmet Göze, İngilizce dilinde de ileri düzeyde yetkinliğe sahiptir.

Kaynak: HABER MERKEZİ