Sakarya hem yemyteşil bitki örtüsü hem de havasıyla gezmeyi sevenlerin uğrak noktalarından biri. Sakarya'nın bu doğal güzellikleri aile ile güzel zaman geçirebilmek için de olanak sunuyor. Sizler için Sakarya'da  aile ile gidilebilecek doğa ile iç içe cızbız yapılabilecek yerleri derledik...

Serdivan Golpark 56633

Serdivan Gölpark

Listemizin en başında şehir merkezine yakın olan Serdivan Gölpark bulunuyor. Park, 2 etaptan oluşuyor ve birinci etapta mangal yapmak için masa ve mangal istasyonları bulunuyor. Gölpark'ın ana giriş kapısından sola doğru dönüş yaptığınızda, mangal yapabileceğiniz piknik noktalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Bölgeye giriş ve piknik alanı tamamen ücretsizdir.

Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine yakındır ve özel aracınızla gidebilirsiniz.

Poyrazlar Gölü 1280X720

Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı

Sakarya'nın merkezine yaklaşık 6 km mesafede bulunan Poyrazlar Gölü  Arifiye ilçesinde Sapanca Gölü kıyısında bulunan Gölbaşı Piknik Alanı, birçok masa ve mangal istasyonu sunmaktadır. Bölgeye giriş ücretsizdir ve her masanın kenarında mangal yapmak için barbeküler bulunmaktadır. Masaları kamelyalı veya açık tercih edebilirsiniz. Alan genellikle ağaçlık olsa da, büyük olmaması nedeniyle güneş alan noktaları da bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında hafta sonları oldukça kalabalık olabilmektedir. Daha rahat bir yer bulabilmek için erken saatlerde gitmeniz tavsiye edilir.

Nasıl Gidilir?

Özel aracınızla gidebilirsiniz.

D S C 0018

Gölbaşı Piknik Alanı

Arifiye ilçesinde Sapanca Gölü kıyısında bulunan Gölbaşı Piknik Alanı, birçok masa ve mangal istasyonu sunmaktadır. Bölgeye giriş ücretsizdir ve her masanın kenarında mangal yapmak için barbeküler bulunmaktadır. Masaları kamelyalı veya açık tercih edebilirsiniz. Alan genellikle ağaçlık olsa da, büyük olmaması nedeniyle güneş alan noktaları da bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında hafta sonları oldukça kalabalık olabilmektedir. Daha rahat bir yer bulabilmek için erken saatlerde gitmeniz tavsiye edilir.

Nasıl Gidilir? 

Özel aracınızla gidebilirsiniz.

Piknikcilerin Yeni Gozdesi Park Ankara

İl Orman Mesire Alanı

Yine Sapanca gölü kenarında Gölbaşı Piknik Alanı yakınlarında bulunan İl Orman Tabiat parkı içerisinde bulunan mesire alanı yapılan peyjaz çalışmaları ile günübirlik piknik yapılacak bir yer haline getirildi. Gölbaşı Piknik Alanı ile arasındaki fark tamamen ağaçlarla çevrili gölgelik bir alanda piknik yapmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Özel aracınızla gidebilirsiniz.

Tekirdağ'da aile ile gidilebilecek doğa ile içi içe cızbız yapılabilecek yerler

İzmir mangal yapılacak piknik alanları: Deniz kenarı ücretsiz piknik alanları 2023 İzmir

Kaynak: haber merkezi