Türk sinemasının klasiklerinden biri olan "Şaka Yapma" filmi, izleyicileri her zaman güldürmeyi başaran keyifli bir yapıt olarak hafızalarda yer ediniyor. Ancak bu filmle ilgili bilinmeyen pek çok detay da merak konusu oluyor. Özellikle film nerede çekildi, konusu ne, kimler başrolde yer aldı gibi sorular, sinemaseverlerin dilinden düşmüyor. İşte, bu efsane yapıtın sırlarını aydınlatacak cevaplar...

Şaka Yapma Filmi Nerede Çekildi?

Şaka Yapma filmi, 1981 yılında İstanbul'da çekilmiştir. Filmin çekim mekanları arasında Beyoğlu, Kadıköy, Fatih ve Beşiktaş gibi semtler yer almaktadır.

Ne Zaman Çekildi?

Filmin çekimleri 1981 yılında tamamlanmış ve aynı yıl vizyona girmiştir.

Şaka Yapma Oyuncuları Kimler?

Filmin başrollerinde Zeki Alasya ve Metin Akpınar yer almaktadır. Diğer oyuncular arasında ise Adile Naşit, Süleyman Turan, Ali Şen, Neriman Köksal ve Pembe Mutlu gibi isimler yer almaktadır.

IMDb Puanı Kaç?

Şaka Yapma filmi, IMDb'de 10 üzerinden 6,4 puana sahiptir.

Şaka Yapma Konusu Ne?

Filmin konusu, arabacılık yapan Zeki'nin (Zeki Alasya) zengin bir adamın arabasına çarpması ve sonucunda ölümcül bir hastalığa yakalanması sonrasında yaşananları konu almaktadır. Hastanede kalan Zeki'nin bu durumunu öğrenen reklamcılar, Zeki'yi kullanarak bir yardım kampanyası düzenlemeye karar verirler. Zeki ise bu kampanyanın bir yardım kampanyası olduğunu düşünerek reklamcıların isteklerine karşı çıkar. Film, Zeki'nin ve reklamcıların arasında yaşanan komik olayları konu almaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi