İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından paylaştığı operasyon sonucu Şahinler Çetesi merak edişlmeye başlandı.İşte tüm detaylar...

Şahinler Çetesi mafya mı?

Mehmet Şahin, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından paylaşılan bir Twitter hesabı üzerinden gelen son dakika açıklamasına göre, Samsun merkezli Şahinler Çetesi'ne yönelik yürütülen operasyonlarda yakalanan çetenin lideridir. Operasyon, 7 ilde gerçekleştirilmiş ve toplamda 41 kişi gözaltına alınmıştır.

sahinler-cetesi-mafya-mi-sahinler-cetesi-lideri-mehmet-sahin-kimdir (1)

Mehmet Şahin kimdir?

Şahinler Çetesi'nin, özellikle Samsun'un Bafra ilçesinde faaliyet gösterdiği ve çetenin liderinin şu an için Mehmet Şahin olduğu belirtilmektedir. Çete lideri Sedat Şahin ise hapishanededir.

Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamada, İstanbul merkezli gerçekleştirilen operasyonların "Şahinler çetesi" olarak bilinen suç örgütünü çökerttiği ve çete lideri Mehmet Şahin dahil olmak üzere 41 şüphelinin yakalandığı belirtilmiştir. Bu operasyonlar, organize suç örgütlerine karşı Türkiye'nin sert bir tutum sergilemeye devam edeceğini göstermektedir.

sahinler-cetesi-mafya-mi-sahinler-cetesi-lideri-mehmet-sahin-kimdir (2)

Demirköprü baraj doluluk oranları 5 Aralık 2023: Demirköprü barajı doluluk oranı nedir? Demirköprü baraj doluluk oranları 5 Aralık 2023: Demirköprü barajı doluluk oranı nedir?

Şahinler Çetesi ile Sarallar Çetesi arasında ne oldu?

Ayrıca, Şahinler Çetesi ile Sarallar Çetesi arasındaki kan davasının Türkiye gündemine oturduğu ve bu iki grup arasındaki çatışmalarda 25 çete üyesinin hayatını kaybettiği bilgisi de paylaşılmıştır.

İşte Ali Yerlikaya'nın operasyonla ilgili açıklamaları:

"İstanbul merkezli 7 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarla 'Şahinler çetesi' olarak bilinen suç örgütü çökertildi! Çete lideri Mehmet Şahin dahil 41 şüpheli yakalandı! Çetelerin, organize suç örgütlerinin nefeslerini keseceğiz!

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce kamuoyunda Şahinler olarak bilinen, liderliğini Mehmet Şahin’in yaptığı Organize Suç Örgütü üyelerine yönelik operasyon düzenlendi.

Şüphelileri yakalamak için İstanbul, İzmir, Muğla, Ankara, Ordu, Bartın, Samsun illerinde 54 adrese yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 41 şüpheli şahıs yakalandı!"

Kaynak: HABER MERKEZİ