Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın istifa ettiği iddiaları, yakın çevresinden gelen doğrulamalarla güçleniyor. Bakan Koca'ya yakın bir isim, gazeteci Fatih Altaylı'ya yaptığı açıklamada, Bakan Koca'nın istifasını sunduğunu doğruladı. İsim verilmeyen kaynak, AKP'nin Kızılcahamam kampında yaşanan tartışmaların etkili olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanı’nın kendisinden değil, Çokal yana tavır almasını içine sindiremedi" ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı, Bakan Koca'ya mesaj attığını ancak cevap alamadığını, ardından kısa bir süre içinde Bakan'a yakın birinin kendisini aradığını belirtti. Bu gelişmeler, Bakan Koca'nın istifa süreciyle ilgili kamuoyundaki merakı artırırken, henüz resmi bir açıklama gelmediği için durum netlik kazanmış değil.

Altaylı, istifa tartışmasıyla ilgili şu bilgileri paylaştı: 

“Kızılcahamam’da milletvekili Tuğba Vural Çokal'ın kendisine saldırısını ve bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanı’nın kendisinden değil, Çokal'dan yana tavır almasını içine sindiremedi. Kendini çok küçük düşürülmüş hissetti. Ardından bu sorun büyüdü. En küçük olumlu bir yaklaşım da görmeyince istifa etti."

Kaynak: HABER MERKEZİ