Türk Sanat Müziği sanatçısı Safiye Soyman'ın hayatı, parlak anlarının yanı sıra zorluklarla da doludur. 1961 yılında Bolu'da Akpınar Mahallesi'nde gecekonduda doğan Soyman, genç yaşta Ziya Akaröz ile görücü usulüyle evlendi ve on beş yıl boyunca bu evlilik devam etti. Bu evlilikten Ümran adında bir kızı ve Harun adında bir oğlu oldu. Ancak, 1985 yılında Ziya Akaröz ile boşandı.

Safiye Soyman oğlu hastalığı ne?

Oğlu Harun Akaröz'ün hayatı, yaklaşık 25 yıl önce Multiple Skleroz (MS) teşhisi konulmasıyla altüst oldu. Hastalık hızla ilerledi ve Harun yatağa bağlı hale geldi. Safiye Soyman, oğluna annelik sevgisiyle bakarak, ona destek olmaya çalıştı. Mücadelesini çocukları için veren ünlü şarkıcı, bir röportajında "Harun'un geleceği garanti altında" diyerek oğlunun geleceğini düşündüğünü ifade etti. Soyman, kış aylarını Bodrum'da geçirdiği oğlunu, havalar ısındığında Burdur'a götürdü.

Safiye Soyman oğlu öldü mü?

Yaklaşık 25 yıldır Multiple Skleroz (MS) hastalığıyla mücadele eden Safiye Soyman Oğlu Harun Akaröz hakkında çıkan öldü iddiaları asılsızdır.

Kaynak: Haber Merkezi