Fransız aile, karavanlarıyla dünya turunda olan kedileri Ruby'i Konya'nın Beyşehir ilçesinde kaybettikten sonra arama çalışmalarına başladı. Cedric ve Aurelie çifti ile çocukları Lily ve Zoe Bonnat, kedilerinin yaklaşık 40 gün önce kaybolduğunu ve o zamandan beri onu bulmak için çaba harcadıklarını belirtti. Aile, Türkiye'den sonra Gürcistan, Ermenistan ve Hindistan'a gitmeyi planlarken beklenmedik bir şekilde kedilerini kaybetmiş.

Fransız aile Konya'da kedileri Ruby'i kaybetti

Cedric Bonnat, kedinin günlük rutininde sabah saatlerinde dışarı çıktığını ve genellikle birkaç saat içinde geri döndüğünü ancak bu sefer geri gelmediğini söyledi. Ailenin üzgün olduğunu ve herkesin yardımını beklediklerini ifade eden Bonnat, çocukların sınavlarına odaklanmak için iki hafta Fransa'ya döndüklerini ancak tekrar geri dönüp kediyi aramaya başladıklarını dile getirdi.

Ruby Kayıp! Fransız Aile Kedisini Konya'da Arayışa Çıktı Bin Euro Ödül Var! (2)

Kedilerini bulana bin euro ödül vadettiklerini belirten Bonnat, Beyşehir halkı, polis ve Belediye Başkanı Adil Bayındır gibi yerel yetkililere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Aile, yakın zamanda Türkiye'yi terk edecek olsalar da üç ay içinde tekrar dönerek kedilerini bulma umuduyla hareket ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ