Roche Diagnostik, sağlık sektöründe önemli bir konuma sahip olan ve sürekli gelişen bir şirket olarak biliniyor. Şirketin yeni genel müdürü Nazlı Sahafi'nin atanmasıyla birlikte, sektördeki dengelerin nasıl değişeceği merak konusu haline geldi. Sahafi'nin liderlik tarzı, vizyonu ve deneyimi, Roche Diagnostik'in gelecekteki yol haritasını belirlemede kritik bir rol oynayacak gibi görünüyor. Kullanıcılar, Nazlı Sahafi'nin kim olduğunu ve Roche Diagnostik için neler getirebileceğini öğrenmek için sabırsızlanıyor...

Nazli Sahafi kimdir?

Nazli Sahafi, kariyerine dünyanın önde gelen tıp üniversitelerinden biri olan Karolinska Enstitüsü'nde araştırmacı ve bilim insanı olarak başlamıştır. Yüksek Lisans ve MBA eğitimlerini sırasıyla Karolinska Enstitüsü, Heriot-Watt Üniversitesi ve Princeton Üniversitesi'nde tamamlayan Sahafi, sağlık alanındaki bilgi birikimini sürekli olarak artırmış ve deneyimlerini genişletmiştir.

Roche bünyesine 2009 yılında katılan iş insanı Nazli Sahafi, geçen 15 yıl içerisinde çeşitli ülkelerde bulaşıcı hastalıklar, onkoloji, hematoloji ve ticari operasyonlar gibi çeşitli alanlarda önemli görevler üstlenmiştir. Becton, Dickinson and Company'de Avrupa ve Orta Doğu bölgelerinden sorumlu Bilim ve Uygulama Müdürü olarak da görev alan Sahafi, Roche'deki kariyerine hızla yükselerek Genel Müdürlük ve Yönetim Merkezi Başkanlığı gibi önemli pozisyonlara gelmiştir.

Son iki yıldır İsviçre'de Koagülasyon, Hematoloji ve İdrar Yaşam Döngüsü Lideri olarak görev yapan Nazli Sahafi, yeni atamasıyla Roche Diagnostik Türkiye'nin başına geçerek, bu alanda daha da ileriye taşınacak olan hedefler belirlemiştir. Sahafi'nin liderliğinde Roche Diagnostik Türkiye, yenilikçi çözümler ve teknolojilerle sağlık sektöründe bir dönüşümün öncüsü olmaya devam edecektir.

Nazli Sahafi'nin Roche Diagnostik Türkiye Genel Müdürü olarak atanması, şirketin vizyonunu ve misyonunu daha da güçlendirerek, sağlık sektöründe önemli bir etki yaratacak ve geleceğe yönelik büyük başarılara imza atılmasını sağlayacaktır.

Kaynak: Haber Merkezi