Türkiye'nin tanınmış isimlerinden biri olan Rıza Sümer, uzun yıllardır çeşitli alanlarda önemli başarılara imza atmış bir kişiliğe sahiptir. Türkiye gündemine adını sıkça duyuran isimlerden biri olan Rıza Sümer, merak konusu olmaya devam ediyor. Peki, Rıza Sümer kimdir ve hangi alanda faaliyet göstermektedir? Nereli olduğu ve kaç yaşında olduğu da merak edilen konular arasında. Bu yazımızda, Rıza Sümer'in hayatına dair tüm detayları titizlikle ele alarak, sizlere sunuyoruz. İşte,Rıza Sümer kimdir? Rıza Sümer mesleği ne? Rıza Sümer nereli? Rıza Sümer kaç yaşında? sorularının yanıtları haberimizde...

Rıza Sümer kimdir?

Rıza Sümer, 2 Eylül 1973 tarihinde Antalya'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Antalya'da tamamladıktan sonra, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2000 yılından bu yana Antalya Barosu'na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Siyasi kariyerine lise döneminde Refah Partisi Gençlik Kolları'nda başlayan Sümer, 2001 yılında AK Parti'nin kuruluşuyla birlikte siyasete adım atmıştır. AK Parti'deki görevleri arasında, Muratpaşa Teşkilatı'nda yer alması ve çeşitli dönemlerde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu üyeliği, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı gibi önemli görevleri bulunmaktadır. 2015 yılında gerçekleşen Antalya İl Olağan Kongresi'nde AK Parti Antalya İl Başkanlığı'na seçilmiştir. Rıza Sümer, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde de aktif bir rol üstlenmiştir. Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Antalya Ahlak ve Kültür Çevre Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyeliği gibi görevlerde bulunmuş ve bu alanlarda aktif bir şekilde çalışmıştır. Evli olan Rıza Sümer'in dört çocuğu bulunmaktadır. Adaylığı açıklandıktan sonra Kepez Belediye Başkan adayı Av. Rıza Sümer seçim çalışmaları için sahaya indi. Sümer, aile ocağından desteği almasının ardından, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çivik, İlçe Kadın Kolları Başkanı İlknur Kurt ve MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy ile birlikte, AK Parti Kepez belde ve ilçe kurucu başkanlarını ziyaret ederek vefaya işaret etmiştir.

Rıza Sümer mesleği ne?

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan, aynı zamanda bir avukat olan Rıza Sümer, 2003-2007 yılları arasında 2. Dönemde ANİMDER (Anadolu İnsanı ve Medeniyet Derneği) Başkanlığı görevini üstlendi. Ayrıca, 2015-2018 yılları arasında 5. Dönemde AK Parti'nin Antalya İl Başkanlığı görevini başarıyla yürüttü.

Rıza Sümer nereli?

Rıza Sümer, 2 Eylül 1973 tarihinde Antalya'da dünyaya geldi.Antalyalıdır.

Rıza Sümer kaç yaşında?

Rıza Sümer, 2 Eylül 1973 tarihinde doğmuştur. 2024 yılı itibarıyla 51 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ