Bakanlık, taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere personel alımı için Resmi Gazete'de ilan yayımladı. İlana göre, 2 tarama uzmanı (kaptan), 2 tarama uzman yardımcısı, 7 sınırlı kaptan, 43 usta gemici, 2 gemi elektrikçisi, 10 yağcı ve 3 gemi aşçısı olmak üzere toplamda 69 işçi alınacak.

Uygun adaylar belirlenecek

Başvuracak adayların belirli unvanlar için gerekli belge ve hizmet şartlarını sağlamaları gerekmekte. Başvurular, 5 Nisan tarihine kadar Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden kabul edilecek. İŞKUR, başvuruların ardından Bakanlık tarafından talep edilen evrakları inceleyecek ve uygun adayları belirleyecek. Ardından noter kura çekilişi yapılacak ve açık iş sayısının dört katı kadar asıl ve yedek aday belirlenecek.

Kura çekilecek

Sözlü ve/veya uygulamalı sınavlara katılacak adayların noter kura çekilişi, 6 Mayıs'ta Bakanlık merkez kampüsünde gerçekleştirilecek. Tüm duyurular ve ilgili detaylar, Bakanlık internet sitesi olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı resmi sitesinin duyurular bölümünden yayımlanacak. Bu duyuruları takip etmek isteyen adaylar, internet sitesini düzenli olarak kontrol etmelidir.

Kaynak: AA