PTT, son dönemde yaptığı duyurularla gündemdeki yerini koruyor. Özellikle PTT'nin yeni müjdeli haberleri, çalışma hayatına dair önemli değişiklikleri beraberinde getiriyor. Son olarak yapılan duyuruya göre, PTT, yüksek maaşlı personel alımlarında KPSS şartını kaldırma kararı aldı. Bu karar, pek çok aday için büyük bir fırsat sunarken, kamu kurumları arasında da geniş yankı buldu. Detaylar ve başvuru süreci hakkında merak edilenleri sizin için derledik. İşte detaylar haberimizde...

PTT KPSS'siz yüksek maaşlı personel alımı başlıyor!

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), 2024 yılı için planladığı personel alımlarının detaylarını duyurdu. Geçen yılın artan kargo operasyonlarına paralel olarak, bu yıl PTT bünyesinde önemli istihdam fırsatları sunulacak.

Pttden Mujde Haber Yuksek Maasli Personel Alimi Icin Kpss Sarti Aranmiyor (2)

Geçtiğimiz yıl çeşitli kadrolarda personel alımı gerçekleştiren PTT, 2024 yılında özellikle kargo bölümünde istihdam edilmek üzere yeni personeller arayacak. Alımların detayları ve takvimi yakında resmi olarak duyurulacak. Son açıklamalara göre kadrolar belirlendi ve alım süreci için takvim oluşturuldu.

PTT'nin 2024 personel alım süreci Temmuz ayının sonunda başlayacak. Ağustos ayı içinde işe alım süreçleri tamamlanacak ve yeni personeller Eylül ayında göreve başlayacaklar.

Başvuracak adaylar için şartlar şu şekilde belirlendi:

  • Türk vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci gününden itibaren 36 yaşından gün almamış olmak,
  • Kamu haklarından yasaklı olmamak,
  • Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen suçlardan mahkum olmamak,
  • Devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak,
  • PTT Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını sağlamak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olmamak.

Pttden Mujde Haber Yuksek Maasli Personel Alimi Icin Kpss Sarti Aranmiyor

PTT'nin 2024 yılı personel alımı başvuru süreci ve detaylı bilgiler ilerleyen günlerde PTT'nin resmi kanalları üzerinden duyurulacak.

Başvurular, adayların PTT'nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecekleri şekilde yapılacak. Başvuru tarihleri, pozisyonlara ait kontenjan bilgileri ve şartlar ilanların yayınlanmasıyla birlikte PTT'nin resmi kanalları aracılığıyla duyurulacak.

Kaynak: Haber Merkezi