Türkiye'de yaşayan emekliler için sevindirici bir haber var! PTT, emekli maaşı alan vatandaşlara özel olarak hazırladığı 70.000 TL nakit emekli kredisi kampanyasını başlattı. Bu kampanya ile emekli vatandaşlar, ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilecekleri 24 ay vadeli 70.000 TL'ye kadar krediye kolaylıkla sahip olabilecekler.

PTT üzerinden emekli maaşı alan vatandaşlar, kendi maaş hesapları aracılığıyla bu özel krediye başvurabilecekler. Başvuruların alınmaya başladığı kampanyada, aktif banka iş birliğiyle sunulan bu krediye başvurmak için emeklilerin PTT'nin maaş müşterisi olmaları gerekiyor.

Kredi puanı düşük olan emekliler dahi bu kampanyadan yararlanabilecekler. Özellikle kredi notu sıkıntısı yaşayan emekliler için bu fırsat oldukça değerli. Artık istedikleri zaman nakit krediye erişim sağlayabilecekler.

Başvuruları hızlı ve kolay bir şekilde yapmak isteyen emekliler için ise birkaç seçenek mevcut. PTT'nin ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak isteyenler, cep telefonlarından tek bir SMS ile başvuru yapabilirler. Bunun için "PTT" yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaralarını yazarak, 30 50 numarasına mesaj göndermeleri yeterli olacaktır. Ayrıca, isteyenler banka şubelerini ziyaret ederek de başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Başvurunun ardından, işlemler oldukça hızlı ilerliyor. Sadece 5 dakika içinde cep telefonlarına gönderilen bilgilendirme mesajı ile kredi başvurularının durumu hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Bu kampanya, emeklilerin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. PTT ve Aktif Bank iş birliğiyle sunulan bu fırsat, emeklilerin ihtiyaçlarına çözüm olacak nitelikte. Tek bir SMS ile ulaşılabilen bu fırsatı kaçırmayın!

Kaynak: Haber Merkezi