Proxima, 2019 yılında Alice Winocour tarafından yönetilen ve Eva Green'in başrolünde yer aldığı bir Fransız drama filmidir. Film, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bir yıl sürecek bir göreve hazırlanan kadın astronot Sarah'ın, bu zorlu görev öncesi kızıyla olan ilişkisini konu alıyor.

Proxima Nerede Çekildi?

Proxima filmi, Fransa, Almanya ve Kanada'da çekildi. Filmin çekimleri, Köln, Berlin, Montreal ve Toronto şehirlerinde gerçekleşti.

Proxima Ne Zaman Çekildi?

Proxima filmi, 2018 yılında çekildi ve 2019 yılında vizyona girdi.

Proxima Oyuncuları Kimler?

Proxima filminin başrollerinde Eva Green, Zélie Boulant-Lemesle ve Matt Dillon yer alıyor.

  • Eva Green, Sarah Loreau rolünde
  • Zélie Boulant-Lemesle, Stella Loreau rolünde
  • Matt Dillon, Mike Brant rolünde

Proxima IMDb Puanı Kaç?

Proxima filminin IMDb puanı 7,2. Film, 10 üzerinden 7,2 puan alarak izleyicilerden olumlu yorumlar aldı.

Proxima Konusu Ne?

Proxima adlı film, kadın astronot Sarah Loreau'nun serüvenini konu alarak izleyicilere duygusal bir yolculuk sunuyor. Köln'de bulunan Avrupa Uzay Ajansı'nın zorlu astronot eğitimine tek kadın olarak katılan Sarah, bu süreçte yaşadığı zorluklarla başa çıkmaya çalışıyor. Hayatını yedi yaşındaki kızı Stella ile paylaşan Sarah, eğitim sürecinin getirdiği zorluklarla birlikte kızıyla yeterince zaman geçirememenin suçluluğunu da taşıyor. Ancak, tam da bu zorlu anlarda Sarah, uluslararası bir görev için seçildiğini öğrenir. Uzayda bir yıl geçirmesi gereken bu görev, Sarah'ı hem kariyerinde önemli bir adım atmaya zorlar hem de kişisel hayatında büyük bir çıkmaza sürükler. Proxima, Sarah'ın içsel çatışmalarını ve uzaydaki büyük mücadelesini etkileyici bir şekilde beyazperdeye taşıyarak seyirciyi derin düşüncelere sürükleyen bir hikayeyi anlatıyor.

Kaynak: Haber Merkezi