Kolluk kuvvetlerine adım atmak isteyenlerin gözü ve kulağı POMEM Polis Meslek Eğitim Merkezleri'nde! 7 bin 500 yeni öğrenci alımı için beklenen duyuru sonunda geldi. Merakla beklenen tarihler ve detaylar, adayların heyecanını doruk noktaya çıkarıyor. İşte, kullanıcıların sıkça sorduğu "POMEM Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 7 bin 500 yeni öğrenci alımı ne zaman?" sorusunun yanıtıyla ilgili tüm bilgiler...

POMEM 7 bin 500 yeni öğrenci alımı ne zaman?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruyla, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 7 bin 500 yeni öğrenci alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Bu kapsamda, aday polislerin heyecanla beklediği süreç başladı. Öğrenci alım ilanı, Resmi Gazete'de yayımlanarak resmiyet kazandı. Eğitim Merkezlerine kabul edilecek öğrencilerin 6 binini erkek, bin 500'ünü ise kadın öğrenciler oluşturacak.

Alımlar, 2022 veya 2023 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak. Bu kriterlere uygun olan adaylar, 4-14 Nisan tarihleri arasında Polis Akademisi'nin resmi internet sitesi üzerinden aday belirleme ön başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Adaylar için başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte, POMEM'e giriş için hazırlıklar da hız kazanmış durumda. İlgili adaylar, belirlenen tarihler arasında başvurularını tamamlayarak, polis mesleğine adım atmaya bir adım daha yaklaşmış olacaklar.

Kaynak: HABER MERKEZİ