Petek Dinçöz adı, Türkiye'nin magazin gündeminde sık sık yer alıyor ve vatandaşlar tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. Peki, gerçekten Petek Dinçöz kimdir? Göçmen mi? İşte, bu soruların cevapları ve daha fazlası...

Petek Dinçöz göçmen mi? 

Petek Dinçöz, sahne adıyla tanınan Büyükbayrakdar veya doğum adıyla Diğdem Ezgü, 29 Mayıs 1980'de İzmir'de dünyaya geldi. Soy bakımından Azeri kökenli olan Dinçöz, ailesi Esra Suay ve Müjdat Fahri Ezgü'nün kızıdır. Babasını küçük yaşta kaybeden sanatçının Necdet adında bir erkek kardeşi bulunmaktadır. İlk ve ortaöğrenimini Gazi Ortaokulu'nda tamamladıktan sonra, 14 yaşında İzmir'den ayrılarak mankenlik kariyerine adım attı.

1997 yılında Kıbrıs Güzellik Yarışması'nda ikinci olarak dikkatleri üzerine çeken Dinçöz, aynı yarışma sayesinde Atilla Kaplakarslan tarafından keşfedildi. İki yıl süren eğitimin ardından 1999'da Kıbrıs Güzellik Yarışması'nda Basın Güzeli seçildi. Bu başarısının ardından dizi teklifleri almaya başladı. Mankenlik kariyerine 1998'de başlayan Dinçöz, aynı yılın Temmuz ayında başlayan "Sırılsıklam" dizisinde rol aldı ve Eylül 1999'da 2. sezonda başrolü oynadı. İkinci dizisi olan "Zehirli Çiçek"te Tuğba Özay ve Çağla Şikel'le başrol paylaştı. Ardından Mehmet Ali Erbil'in programında yardımcı sunuculuk yaptı. Sanat hayatına gazino sahnelerinde de devam eden Dinçöz, önemli mekanlarda assolist olarak sahne aldı.

Petek Dinçöz kimdir?

2007 yılında çıkardığı "Yolun Açık Olsun" albümü, Türkiye'deki ilk "kokulu" albüm olarak dikkat çekti ve 2 ay gibi kısa bir sürede 80.000 kopya satarak yılın en çok satan albümlerinden biri oldu. 2008'de "Frekans" albümünü piyasaya sürdü ve albümdeki hit şarkılarla büyük bir başarı elde etti. Sezen Aksu'nun etkisiyle müzik tarzını popa yönelten Dinçöz, "Ne Yapayım Şimdi Ben" albümüyle pop müzik sahnesine adım attı.

Kişisel hayatında bir dönem Can Tanrıyar ile evli olan Dinçöz, daha sonra Serkan Kodaloğlu ile evlenmiş ve bir oğlu olmuştur. Ancak, evlilikleri çeşitli nedenlerle sona ermiştir. 2022 yılında işletmeci Nida Büyükbayrakdar ile nişanlanan ve ardından evlenen sanatçı, özel hayatındaki iniş çıkışlarla da gündeme gelmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi