İş dünyasında adından sıkça söz ettiren isimlerden biri olan Özlem Güsar, Türkiye'nin lüks marka danışmanlığı alanında öncü bir rol üstleniyor. Farklı sektörlerde edindiği deneyimlerle lüks markaların başarılı bir şekilde yönetilmesine katkı sağlayan Güsar, kariyeri boyunca birçok önemli projeye imza attı. Peki, Özlem Güsar kimdir ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde...

Özlem Güsar kimdir?

Türkiye'nin lüks marka danışmanlığı alanında öncü isimlerinden biri olarak bilinen iş insanı Özlem Güsar, kariyerine İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği eğitimi ile başladı. Daha sonra İşletme İktisadı alanında Uluslararası Yöneticilik programını tamamlayarak donanımını genişletti.

Profesyonel kariyerine Procter & Gamble, Turkcell, Boyner Holding ve Garanti Ödeme Sistemleri gibi önde gelen şirketlerde çeşitli görevlerde bulunarak başlayan Güsar, kariyerinin erken dönemlerinde Advantage Card, Bonus ve Shop & Miles gibi önemli kartların lansmanını yönetti. 2000-2003 yılları arasında Gilan Mücevher'de Genel Müdür olarak görev almasıyla birlikte, şirketin uluslararası alanda tanınmasına ve prestij kazanmasına önemli katkılarda bulundu. Bu dönemde, Topkapı Sarayı Hazine Dairesi'nin restorasyonu ve New York'ta Gilan'ın 5. Cadde'de açılan butiği gibi önemli projelerde de rol aldı.

2003 yılında kendi markası olan ÖZGÜ'yü kurarak lüks markalar ve tasarım sektörüne odaklanan Güsar, özel uçak kiralama şirketlerinden otomobil markalarına, lüks otellerden saat firmalarına kadar geniş bir portföyde marka ve stratejik iletişim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Güsar'ın uzmanlık alanları arasında lüks marka yönetimi, satış ve müşteri memnuniyeti konularında eğitimler vermek ve workshoplar düzenlemek de bulunmaktadır.

Özlem Güsar'ın danışmanlık verdiği markalar arasında Tiffany & Co., Swarovski, Boucheron, Richard Mille, A. Lange & Söhne, W Istanbul, Kerastase, YSL Beauty, Beymen, Vakko, Rolls-Royce, BMW, Mercedes, Lexus, Akbank Private Banking, Yapı ve Kredi Bankası, Denizbank Private Banking gibi üst düzey markalar yer almaktadır.

Uluslararası alanda tanınan bir isim olan Güsar, International Herald Tribune, Financial Times gibi yayınların lüks konulu konferanslarına daimi davetli olarak katılmaktadır. Ayrıca, Hürriyet, Milliyet, Sabah gibi Türkiye'nin önde gelen gazeteleri ve Fortune, Forbes, Ekonomist gibi dergilerin lüksle ilgili haberlerinde kaynak olarak sıkça başvurdukları bir isimdir.

Güsar, Türkiye'nin ilk ve tek lüks ve gusto içerik sitesi olan OGGUSTO'nun yaratıcısıdır. Aylık 100.000 tekil ziyaretçisi bulunan bu platform, lüks markaların ve ürünlerin tanıtımı ve analizine odaklanmaktadır.

Özlem Güsar, iş dünyasındaki başarısının yanı sıra birçok vakfın kaynak yaratma ve iletişim projelerinde gönüllü olarak görev almaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi