Özgür Özel’in İzmir ziyareti kapsamında gerçekleştirdiği bu buluşmaya CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan ve CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper de katıldı.

Özel, ziyaret sırasında İzmir’in önemine değinerek, CHP olarak Cumhuriyet’in ve Atatürk’ün bu değerli şehrine gözleri gibi bakmaya devam edeceklerini belirtti. Özel, İzmir’de yüzlerin daha çok güleceğini ve genel seçimlerde de başarı elde edeceklerini dile getirdi.

Başkan Tugay ise İzmir’de yeni nesil belediyecilik anlayışı ile iki aydır yenilikçi uygulamaları hayata geçirdiklerini ve yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirtti. Tugay, seçim sürecinde verilen desteklerden dolayı teşekkür ederek, zaferin mimarı olarak Özgür Özel’i dinlemeye ve onun önderliğinde çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Ziyaret esnasında Başkan Tugay, Genel Başkan Özel’e İzmir’in denizden görünüşünün resmedildiği bir tablo ve İzmir’in simgesi gümüş Saat Kulesi biblosunu hediye etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir’in yerel seçimlerde elde ettiği başarıyı vurgulayarak, bu başarıyı genel seçimlere taşımak için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Özel, İzmir’de yüksek oy oranlarına ulaşmak için gayret göstereceklerini ve vatandaşların belediye başkanlarının iyi ve şeffaf yönetimlerine güvenerek genel seçimlerde CHP’yi iktidara getireceklerine inandığını ifade etti.

Başkan Tugay, ziyaretin kendilerini onurlandırdığını belirterek, seçimlerden sonra yoğun bir çalışma sürecinde olduklarını ve İzmir’de yeni nesil belediyecilik anlayışı ile güzel bir dönem başlattıklarını yineledi. Tugay, Genel Başkan Özel’e verdikleri destek için teşekkür etti.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan