Bayraklı Kulalılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından Çiğli Sasalı Kent Ormanı'nda düzenlenen etkinlikte, CHP Lideri Özgür Özel ve Cemil Tugay'ın yanı sıra birçok partili ve dernek üyesi de yer aldı. Etkinliğe katılan isimler arasında CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Manisa CHP İl Başkanı İlksen Özalper, Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız ve Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit gibi önemli isimler de bulunuyordu.

09.06.2024 4F539880 631A 4370 9C5F 462Eeac07Dd6

Program türküler eşliğinde başlarken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir’de birçok program düzenlediklerini ve İzmirlilerin kendilerini sevgiyle karşıladığını belirtti. Özel, İzmir'de Manisalılarla bir araya gelmenin kendisi için çok keyifli olduğunu ifade ederek, tüm katılımcılara teşekkür etti. Konuşmasında Dr. Cemil Tugay’a övgüler yağdıran Özel, Tugay'ın Karşıyaka Belediye Başkanlığı dönemindeki başarılarına değindi. İzmir'in kent estetiğine duyduğu ihtiyaca dikkat çeken Özel, Tugay'ın deneyimli ve yetenekli bir el olarak İzmir'e hak ettiği hizmetleri sunacağını vurguladı. Tugay'ın, İzmir’i sağlık, turizm ve kültür kenti olarak geliştireceğine inandığını belirtti.

BİRLİK BERABERLİK RUHU VURGUSU

Başkan Tugay, konuşmasında İzmir ve Manisa'yı hayatı boyunca ayırmadığını belirterek, Manisa’nın damadı olduğunu ve yarı Manisalı sayıldığını söyledi. Tugay, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in liderliğinde, 31 Mart seçimlerinde elde edilen başarının kendilerini gururlandırdığını ve bu birlik beraberlik ruhunun Türkiye'de iktidara taşınacağına inandığını vurguladı.

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, ilçede 7 gün 24 saat çalışarak kendilerine duyulan güveni boşa çıkarmayacaklarını belirtirken, Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, kendilerine verilen sorumlulukların farkında olduklarını ve Bayraklı'yı mahcup etmemek için durmadan çalışacaklarını ifade etti. Etkinlikte ilk kez CHP Genel Başkanı'nı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Dernek Başkanı Veli Topal, Özgür Özel’e bir portresini hediye etti. Özel de bu jest karşısında teşekkür ederek, kendisinin ilk kez gözlüksüz bir fotoğrafının basıldığını esprili bir şekilde ifade etti.

09.06.2024 5D7E00A5 F465 4Ecf A3E7 303C869D8A79 (1)

Özgür Özel ve Cemil Tugay, keşkek kazanının başına geçerek birlikte keşkek dövdüler ve dövülen keşkeğin tadına baktılar. Tugay, etkinlikte vatandaşlarla ve çocuklarla yakından ilgilendi, sorunlarını dinledi ve fotoğraf çekinme isteklerini geri çevirmedi.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan