Türkiye'nin önde gelen iş adamlarından biri olan Ozan Balaban, İzmir'de doğmuş ve iş dünyasındaki başarısıyla adından sıkça söz ettirmiştir. İzmir Saint Joseph Lisesi ve yurtdışındaki eğitimleriyle bilgi birikimini arttıran Balaban, iş hayatına İngiltere'de adım atmış ve başarılı projelere imza atmıştır. Peki, Ozan Balaban kimdir, kaç yaşında, nereli ve mesleği nedir? İşte tüm detaylar...

Ozan Balaban Kimdir?

İş adamı Ozan Balaban, 1971 yılında İzmir'de doğmuştur. Eğitim hayatına İzmir Saint Joseph Lisesi'nde başlayan Balaban, daha sonra İsviçre College Du Leman ve Floransa Devlet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde eğitim almıştır. Yüksek lisansını Amerika'nın Güney Carolina eyaletinde bulunan Clemson Üniversitesi'nde hastane mimarisi ve inşaat işletme mühendisliği üzerine tamamlamıştır.

Ozan Balaban'ın Kariyeri

İş hayatına İngiltere'de adım atan Ozan Balaban, 2006 senesinden 2016 senesine kadar Dubai merkezli olan ve dünyanın önemli gayrimenkul şirketlerinden Emaar'ın bölgesel CEO'su olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda uzun yıllar Fenerbahçe Spor Kulübü Basketbol Şube sorumlusu Asbaşkanı, Fenerium ve Dış İlişkiler, asil üyesi olarak hizmet vermiştir.

Ozan Balaban'ın Özel Hayatı

Başak Balaban ile evli olan başarılı iş adamının bu evliliğinden biri kız, biri erkek ikiz çocukları bulunmaktadır. Ozan Balaban, İtalyanca, İngilizce ve Fransızca dillerine hakimdir. 2018 yılı itibariyle, iş hayatına DAMAC Properties'in merkez CEO'su olarak devam etmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ