Ünlü oyuncu Sarp Akkaya'nın, kongre salonunda yaşadığı tartışma özellikle sosyal medyaya bomba gibi düştü. Peki, Oyuncu Sarp Akkaya, Fenerbahçe Kongresi’nde kiminle ve neden tartıştı? detaylar haberimizde yer alıyor...

Sarp Akkaya, Fenerbahçe Kongresi’nde tartışma mı yaşadı?

Fenerbahçe'de başkanlık koltuğu için Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasındaki rekabetin hız kazandığı seçim sürecinde, tribünlerde tansiyon yükseldi. Mevcut başkan Ali Koç'un rakibi Aziz Yıldırım'ı destekleyen kongre üyesi oyuncu Sarp Akkaya, diğer üyelerle tartışmaya girdi.

Kongre üyesi olan Akkaya'nın, divan başkanlığı oylamasına tepki gösteren Aziz Yıldırım'ı destekleyenler arasında yer almasıyla başlayan gerginlik, tribünde gerilimi artırdı. Sinirlenen Akkaya, diğer üyelere yönelik küfürlü sözler sarf etti. O anlar, tribündeki diğer üyeler tarafından kaydedilerek sosyal medyada hızla yayıldı.

Fenerbahçe'nin başkanlık seçimi sürecinde yaşanan bu olay, taraftarlar arasında endişe ve tartışmalara yol açtı. Görüntüler, kulüp içindeki siyasi atmosferin de ne kadar gerildiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Sarp Akkaya

Sarp Akkaya kimdir?

Sarp Akkaya, 13 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul'da doğan Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, aynı zamanda bir seslendirme sanatçısıdır. Oyunculuk kariyerine Bizim Aile dizisi ile adım atan Akkaya, 2001 yılında MSÜ Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu ve Stüdyo Drama Tiyatro Topluluğu ile Alchera Tiyatro Topluluğu'nda çeşitli oyunlarda sahne aldı.

Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Servet karakteri ve Ezel dizisindeki Tevfik karakteri ile geniş bir kitle tarafından tanındı. Suskunlar dizisinde Murat Yıldırım ile başrolleri paylaştı ve Sarı karakterini canlandırdı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Atmaca karakteri ile dikkat çekti. Ayrıca, Racon: Ailem İçin adlı dizide başrolü Mehmet Aslantuğ ile paylaştı.

Oyuncu Esra Akkaya'nın kardeşi olan Sarp Akkaya, 2010 yılında kardeşleriyle birlikte AKKAdemi Tiyatro'yu kurdu. Aynı zamanda, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukların sosyal gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan bir derneğin yönetim kurulu üyesidir.

Kaynak: HABER MERKEZİ