Son dönemde adını sıkça duyduğumuz Meli Bendeli, performansıyla göz dolduruyor. Peki, Meli Bendeli kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, oyuncu hakkında merak edilen detaylar ve daha fazlası bu yazımızda.

Meli Bendeli kimdir?

Ankara doğumlu Meli Bendeli, 1989 yılında dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Bendeli, kariyerine tiyatro sahnelerinde başlamış deneyimli bir oyuncudur. Özellikle Erdal Beşikçioğlu'nun yönettiği "Woyzeck Masalı" adlı tiyatro oyunundaki performansıyla tanınmaktadır.

2010 yılından itibaren film ve dizi projelerinde de yer almaya başlayan Bendeli, 2015 yılında "Hatırla Gönül" dizisiyle televizyon kariyerine adım atmıştır. 2018 yılında ise "Çukur" dizisinde Timsah Celil karakterini canlandırmıştır. Daha sonra ise Show TV'de yayınlanan ve 2021 yılında sona eren "Cam Tavanlar" dizisinde Şinasi rolüyle ekranlarda yer almıştır. Ayrıca, 19 Kasım 2021 tarihinde prömiyeri yapılan Elvin Beşikçioğlu'nun yönettiği "Miriam Yasta" adlı oyunda da başrol oynamıştır.

Meli Bendeli, 2022 yılı Ocak ayında trans olduğunu açıklamıştır ve o zamandan beri yaşamına Meli Bendeli olarak devam etmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi