Benzin, motorin ve otogaz fiyatları, Brent petrolü ve döviz kurundaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişiyor. Son dönemde Brent petrolün varil fiyatı uluslararası piyasalarda yaklaşık olarak 80,89 dolara kadar düştü. Bu dalgalanmaların etkisiyle, otogaz grubunda Salı gününden itibaren 1 lira 8 kuruşluk bir indirim öngörülüyor.

Benzin fiyatlarında indirim: Litre 1 lira 38 kuruş düşüş!

Ancak benzin ve motorin gruplarında fiyat değişikliği beklenmiyor. Güncel olarak, İstanbul'da benzinin litresi 41,31 TL iken motorinin litresi 40,2 TL. Ankara'da benzinin litresi 42,35 TL, motorinin litresi ise 41,25 TL. İzmir'de ise benzinin litresi 42,61 TL iken motorinin litresi 41,56 TL olarak belirlenmiş durumda. Otogazın litresi ise İstanbul'da 20,97 TL, Ankara'da 20,87 TL ve İzmir'de 20,51 TL'den satışa sunuluyor. Ancak fiyatlar iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösterebilir.

Benzin Fiyatlarında Indirim Litre 1 Lira 38 Kuruş Düşüş!

Akaryakıt fiyatları hesaplanırken, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payı eklenerek KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz rafineri fiyatı ise Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek belirleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi