Osman Sert, uzun yıllardır Türkiye'nin önemli medya kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunmuş bir isim. Kariyerine Konya'da radyoculukla başlayan Sert, şimdi Kanal 7'de Parlamento Muhabiri olarak görev yapmaktadır. Peki detaylıca baktığımızda Osman Sert kimdir? İşte cevapları;

Osman Sert kimdir?

Gazeteci olan Osman Sert, ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu ve şu anda aynı bölümde lisansüstü eğitimine devam etmektedir. Kariyerine Konya'da radyoculukla başlayan Sert, gazetecilik hayatını BTV'den sonra Kanal 7'de sürdürdü. Kanal 7'de eğitim, ekonomi, parlamento ve Başbakanlık muhabirliği gibi çeşitli görevlerde bulundu. Halen aynı kanalda Parlamento Muhabiri olarak görev yapmaktadır. Evli olan Sert, bir belgeselin kitabına katkıda bulunmanın yanı sıra birçok uluslararası gazete ve radyoda siyasi yorumcu olarak da görev aldı.

Gazetecilik kariyerine ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra başlayan Osman Sert, yerel radyolardan başlayarak Kanal 7, CNN Türk ve TRT gibi büyük medya kuruluşlarında çalıştı. İçişleri, adalet, ekonomi, başbakanlık ve son olarak diplomasi alanlarında uzmanlaştı. TRT'nin Kudüs temsilcisi olarak görev yaptı. Ahmet Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı (2009-2014) ve Başbakanlığı (2014-2016) dönemlerinde basın danışmanlığı görevini üstlendi. Şu anda Ankara Enstitüsü'nde Araştırma Direktörü olarak çalışmakta ve Karar gazetesinde yazılarıyla okurlarına seslenmektedir.

Osman Sert nereli?

Osman Sert aslen Konyalıdır.

Osman Sert kaç yaşında?

1977 doğumlu olan Osman Sert, 2024 itibariyle 47 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ