Tiyatro dünyasının tanınmış isimlerinden İsmail Cavcı'nın oğlu Osman Cavcı, gündemdeki isimler arasında yer alıyor. Kullanıcılar, oyuncunun kökenleri, yaşamı ve sanat kariyeri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor. Osman Cavcı'nın hayatıyla ilgili merak edilenler haberimizde detaylı bir şekilde ele alınıyor.

Osman Cavcı kimdir?

Osman Cavci Kimdir Nereli Kac Yasinda2

Cavcı, Türk oyuncudur. Tiyatro sanatçısı İsmail Cavcı'nın oğlu olarak dünyaya geldi. Tiyatro sevgisi, 1972'de İzmir Turnesi'nde başladı ve daha sonra Ertem Eğilmez ile tanıştıktan sonra 1981 yılında sinemaya adım attı. İlk sinema deneyimi Ertem Eğilmez'in yönettiği Hababam Sınıfı Güle Güle filmi oldu. Daha sonra Zeki Ökten'in yönettiği Yoksul filminde de Yeni Çırak karakterini canlandırdı.

İlk sinema filminden sonra Türk sinemasında aktif olarak yer aldı ve Muhsin Bey filmi ile genç yaşta kariyerinin zirvesine çıktı. Muhsin Bey filminde organizatör Muhsin Kanadıkırık'ın genç yardımcısını canlandırdı ve bu rolüyle geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanındı. Ayrıca TRT yapımı dizilerde de rol aldı.

Osman Cavcı aslen nereli?

Osman Cavcı aslen İstanbulludur.

Osman Cavcı kaç yaşında?

27 Aralık 1962 doğumlu Osman Cavcı, 2024 itibariyle 62 yaşındadır.

Osman Cavci Kimdir Nereli Kac Yasinda1

Kariyeri

Bilinen yapımlar arasında; ''Hababam Sınıfı Gülr Güle'', "Uyan da Balığa Gidelim", "Zampara Seyfettin", "En Kahraman Osman", "Utanmaz Adam", "Ver Elini Kayınço", "Hanımın Çiftliği", "Çiçek Taksi", "Zavallı", "Yasemince", "Yangın Ayşe", "Eyvah Kızım Büyüdü", ve "Bizim Takım" bulunmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ