Son günlerde birçok kişinin dikkatini çeken bir isim var: Şevket Demircan. Organize Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan kimdir? Organize Şube Müdür Yardımcısı olarak adından söz ettiren Demircan'ın hayatı ve kariyeri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için işte detaylar...

Şevket Demircan kimdir?

Ankara Cumhuriyet Savcılığı, Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında gözaltına alınan dört kamu görevlisinden üçünün, Ayhan Bora Kaplan'ı Ankara Esenboğa Havalimanı girişinde gözaltına alan polisler olduğunu açıkladı. Bu bilgi, gazeteci İsmail Saymaz tarafından Twitter hesabında paylaşıldı. Saymaz'a göre, Ayhan Bora Kaplan'ı gözaltına alan kişiler, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çetin, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan ve Komiser Ufuk Gültekin.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı daha önce yaptığı açıklamada, "Gizli tanık SS’nin ifadesinde geçen iddialarla ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görev yapan dört kamu görevlisi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı kararı icra edildi" şeklinde bilgi vermişti.

Öte yandan, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan'ın özelinde, detaylı bir inceleme yapmak gerekirse; Demircan, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli olarak önemli bir pozisyonda bulunuyor. Söz konusu soruşturma kapsamında adı geçen isimler arasında yer alması, soruşturmanın boyutunu ve kamuoyundaki yankısını daha da artırıyor. 

Kaynak: Haber Merkezi