Ordu'nun Fatsa ilçesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli hortum anları, bölgeyi sarsarken bir balıkçının cesur hamlesi görenleri hayrete düşürdü.

Kayığıyla Hortumun İçinden Geçti

Fatsa Motor İskelesi yakınlarında denizde etkili olan hortum, çevrede büyük endişe yarattı. Hortumun yükseldiği anda, balıkçı Mahmut Oktay adlı deneyimli balıkçı, kayığıyla hortumun içinden geçerek olağanüstü anlara tanıklık etti. Oktay, "50 yıldır balıkçılık yapıyorum ancak böyle bir hortumu daha önce görmedim. İçine girmek istedim ve geçtim. Suyun kuvveti bizi sarsa da kayığı devirmedi" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Orduda Balikcinin Cesur Hamlesi Hortumun Icinden Gecti (2)

İbrahim Karacı'nın Şahitliği

Hortum anını cep telefonu kamerasıyla kaydeden İbrahim Karacı ise olayı şöyle anlattı: "Adalardan birinde hortum yükseldiğini gördük. Kayığın etrafında tur atarak hortumun içine dalan balıkçıyı şaşkınlıkla izledik. Polislerin uyarısıyla sahili boşalttık."

Balıkçı Mahmut Oktay'ın cesur hamlesi, bölgede yaşanan hortum felaketi sırasında gözler önüne serdiği olağanüstü deneyimiyle dikkat çekiyor. Hortumun yol açtığı zararın ise şans eseri sınırlı kaldığı belirtiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi