Microsoft CEO'su Satya Nadella, geçen hafta OpenAI kurucu ortağı Sam Altman'ın görevden alınmasının ardından Microsoft'un yeni yapay zeka ekibine liderlik edeceğini açıkladı. Satya Nadella LinkedIn'deki paylaşımında, Altman'ın Microsoft'a katılacağını ve şirket içindeki yapay zeka ekibini yöneteceğini duyurdu.

Microsoft, Yeni İşletim Sistemi Windows 12 için Lansman Tarihini Açıkladı! Microsoft, Yeni İşletim Sistemi Windows 12 için Lansman Tarihini Açıkladı!

Aynı zamanda, OpenAI'dan ayrılan bir diğer kurucu ortak Greg Brockman'ın da Altman'a katılacağını belirten Nadella, Microsoft'un "iki üst düzey yöneticiye başarıları için gerekli kaynakları sağlamak üzere hızlı bir şekilde harekete geçeceğini" ifade etti.

Nadella, gönderisinde, "OpenAI ile olan ortaklığımıza bağlı kalıyoruz ve müşterilerimizi ve iş ortaklarımızı desteklemeye devam etme becerimize güveniyoruz. Microsoft Ignite'ta duyurduğumuz yeniliklerle ürün yol haritamıza devam edeceğiz" dedi.

OpenAI tarafından 18 Kasım'da yapılan açıklamada, Sam Altman'ın CEO'luk görevinden ve yönetim kurulundan ayrılacağı belirtilmişti. Açıklamada, şirketin baş teknoloji yöneticisi Mira Murati'nin geçici olarak Altman'ın görevine getirildiği kaydedilmişti. Altman'ın ayrılışının, yönetim kurulu tarafından yürütülen inceleme sürecinin ardından gerçekleştiği belirtilmiş ve bu süreçte Altman'ın yönetim kuruluyla iletişiminde tutarlı bir samimiyetin eksik olduğu ve bu durumun sorumluluklarını yerine getirmesini zorlaştırdığı ifade edilmişti.

Kaynak: Haber Merkezi