Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Kağan Bekircan, kilo alımı ve gebeliğe bağlı karın içi hacim artışının, karın kasları arasındaki mesafeyi artırarak belin kalın görünmesine neden olduğunu belirtti. Dr. Bekircan, özellikle karın bölgesinde sarkma ve cilt fazlalığı olan hastalara karın germe ameliyatını önerdi.

Karın bölgesindeki şişlik ve düzensizliklerin kişinin kilolu ve yaşlı görünmesine yol açtığını ifade eden Dr. Bekircan, spor ve diyetin dirençli yağlanmayı her zaman azaltamadığını vurguladı. Gebelik veya kilo verme sonrası oluşan cilt sarkmalarının ise sosyal hayatı ve özgüveni olumsuz etkilediğini belirtti.

Opr. Dr. Bekircan, karın germe ameliyatının kilo verme sürecini tamamlamış veya gebelik sonrası en az 6 ay boyunca sabit kiloda kalan hastalara uygun olduğunu ifade etti. Bu ameliyatla birlikte, belin daha ince görünmesi için yağ alma ve karın kaslarının onarımının da yapıldığını açıkladı.

gobek-yaglarindan-nasil-kurtulunur-en-hizli-gobek-eritme-yontemi

Operasyonun, hastanın eski sezaryen hattından veya genital bölge üstünden başlayan bir kesiyle yapıldığını belirten Dr. Bekircan, fazla cilt dokusunun çıkarıldığını ve ayrılmış karın kaslarının onarıldığını söyledi. Ameliyattan sonra hastaların ortalama iki gün hastanede kaldığını, iki ay korse kullanmalarının istendiğini ve bir hafta sonra günlük işlerine dönebildiklerini ekledi.

Ameliyatın ardından eriyen dikişlerin kullanıldığını, bu sayede dikiş alınmasına gerek kalmadığını belirten Dr. Bekircan, ameliyat izlerinin altı ay içinde normal cilt rengine yaklaştığını ifade etti. Karın germe ameliyatıyla birlikte yapılan ek işlemlerle hastaların daha estetik ve ince bir görünüme kavuştuğunu ve özgüvenlerinin arttığını vurguladı.

Muhabir: İPEK KIRCA