İzmir'de 28 ilçenin belediye başkanlığını alan Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) belediye başkanları mazbatalarını almaya devam ediyor. Bayraklı ilçesinde güçlü rakibi AK Parti'li Bilal Kırkpınar ile yarışan CHP'li İrfan Önal, seçimi yüzde 47 oy oranıyla kazandı. Önal, Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen törenle mazbatasını aldı. Törene meclis üyeleri ve Bayraklı halkı yoğun ilgi gösterdi.

'EN İYİ HİZMETİ VERMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ'

İrfan Önal, başkan olmasına vesile olan vatandaşlara teşekkür ederek, önümüzdeki 5 yılda Bayraklı'ya en iyi hizmeti vermek için çok çalışacaklarını söyledi. Önal, konuşmasında, "Bayraklımızda yeni bir 5 yılın ilk gününü yaşıyoruz. Artık seçimler geride kaldı. Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül bağıyla bağlı olan siz değerli partililerim, emeklerimizle almış olduğumuz bu seçimi bundan sonrasında hizmet noktasında bize oy veren, vermeyen herkese adil bir şekilde hizmet edeceğimizin sözünü veriyorum. Sizlerin emeğiyle gelmiş olduğum bu noktada, hiçbirinizi mahcup etmeden, Bayraklımızın bütününe katacağımız artı değerlerle daha yaşanabilir bir kenti hayata geçirmek için sizlerin desteğiyle var gücümle çalışacağımın sözünü veriyorum" ifadelerini kullandı.

Önal, konuşmasının ardından Bayraklı Belediye Meclisi'ne girmeye hak kazanan meclis üyelerine mazbatalarını takdim etti.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan