Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki derbi maçında 19 Mayıs Pazar günü Rams Park Stadyumu'nda oynanan maçın ardından yaşanan olaylarla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında bir bilirkişi raporu hazırlandı.

İstanbul Valiliği'nden Galatasaray Fenerbahçe Derbisi Olaylarına Ilişkin Açıklama! (1)

Rapora göre, olaylar sırasında çekilen ve 19 ile 8 saniye arasında değişen iki video incelendi. Raporda, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç'un yanında bulunan kişilerle birlikte yürürken, Galatasaray Spor Kulübü görevlisi olduğu düşünülen bir şahsa dönerek, "Buradan çık yoksa dayak yiyeceksin" şeklinde konuştuğu belirtiliyor. Koç'un bu sırada hızla geri dönüp Selahattin Baki'nin yakasından tutarak bir şeyler söylediği, Baki'nin de "Beni mi buldun başkanım" dediği ifade ediliyor.

İstanbul Valiliği'nden Galatasaray Fenerbahçe Derbisi Olaylarına Ilişkin Açıklama! (2)

Hazırlanan raporda, başka açıdan ise Koç’un "Burada yapmayın" şeklinde devamında küfür olan söylemi duyması üzerine geriye doğru döndüğü, sonrasında Baki’nin yakasından tutarak "Sus, sus dedim mi susacaksın" şeklinde konuştuğu, Baki’nin ise bunun üzerine "Beni mi buldun başkanım" dediği kaydedildi.
 

Kaynak: İHA