Galatasaray'ın başındaki teknik direktör Okan Buruk'un, yeni bir kaptanlık atamasıyla gündeme geldiği belirtiliyor. Sezon başında takıma katılan Kerem Demirbay'ın hızla taraftarların sevgilisi haline gelmesi ve takım içindeki etkinliği, Buruk'un dikkatini çekti. Peki, Kerem Demirbay kaptan olacak mı? Detaylar için okumaya devam edin.

Liderlik özelliklerini taşıyor

Gazeteci Yağız Sabuncuoğlu'nun aktardığına göre, Okan Buruk'un planları arasında, deneyimli oyuncu Kerem Demirbay'ı takım kaptanlarından biri olarak belirlemek var. Bu kararın, Demirbay'ın kısa sürede taraftarların gönlünde taht kurması ve takım içindeki liderlik vasıflarını sergilemesiyle alındığı ifade ediliyor.

Al-Shabab'dan transfer hamlesi!

Galatasaray'ın bu hamlesiyle ilgili yön değiştirebilecek başka bir gelişme daha var. Geçmişte Fenerbahçe'yi de çalıştıran Portekizli teknik adam Vitor Pereira'nın yönettiği Suudi Arabistan ekibi Al-Shabab'ın, Kerem Demirbay'ı transfer etmek için ciddi bir teklif yapacağı iddia edilmişti. Bu durumda, Okan Buruk'un, 30 yaşındaki oyuncuyu kaybetmemek için stratejik bir hamle yapma gereği duyduğu öne sürülüyor.

Demirbay'ın performansına gelince, bu sezon Galatasaray formasıyla 41 maçta yer aldı ve bu maçlarda 7 gol atıp, 7 asist yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi