Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Okan Buruk için düzenlenen imza töreninde dikkat çeken bir açıklama geldi. Buruk'un, kendisine yöneltilen Jose Mourinho sorusuna verdiği cevap spor camiasında geniş yankı uyandırdı.

Okan Buruk'un Mourinho açıklaması

Galatasaray'ın koltuğuna oturan Okan Buruk, imza töreninde basının sorularını yanıtlarken, gelen bir soruyla tüm dikkatleri üzerine çekti. "2 sene üst üste gelen şampiyonluk. Ezeli rakibiniz Fenerbahçe'de bir transfer gerçekleştirdi. Jose Mourinho ligimize katıldı. Bu transferin gerçekleşmesinde payınız olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine Buruk'un cevabı, beklenmedik bir samimiyetle karşılandı.

Okan Buruktan Imza Toreninde Mourinho Aciklamasi-1

Buruk, görüşmelerde yer almadığını belirterek, "Ben yoktum görüşmelerde. Payım olduğunu düşünmüyorum" ifadelerini kullandı. Bu cevap, teknik adamın transfer sürecine ilişkin net bir tavır sergilemesi olarak yorumlandı.

Başkan araya girdi

Okan Buruk'un bu cevabının ardından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ise beklenmedik bir şekilde konuşmayı bölerek, "Bence var" diyerek Buruk'un sözlerine katıldığını belirtti. Bu an, Başkan Özbek'in transferdeki Buruk'un etkisine vurgu yapması olarak yorumlandı.

Jose Mourinho'nun Türk futboluna katılmasıyla ilgili tartışmalar devam ederken, Okan Buruk'un transfer sürecine ilişkin net tavrı ve Başkan Özbek'in destekleyici açıklaması, Galatasaray camiasında heyecan uyandırdı.

Kaynak: Haber Merkezi