Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Öğrenci toplulukları ile Egeliler farklı deneyimler yaşıyor

EÜ’de kültürden sanata, spordan kariyere farklı alanlarda 72 öğrenci topluluğu bulunuyor

Öğrenci toplulukları ile Egeliler farklı deneyimler yaşıyor
03 Ekim 2019 - 09:53
Reklam

Ege Üniversitesi öğrenci topluluklarında yaklaşık 8 bin öğrencinin aktif olarak üyeliği bulunuyor.  2018-2019 Eğitim yılında mevcut topluluklar birçoğu ses getiren 480 etkinlik gerçekleştirdi.

Türk Halk Dansları Topluluğu, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Çorum'da düzenlenen Üniversiteler arası Halk Dansları Klasman Ligi'nde Stilize Dal klasmanında Türkiye birincisi oldu. Koç Spor Fest kapsamında Briç Şampiyonası’nda Kadınlar Takımlar Sıralamasında Ege Üniversitesi ikincilik derecesini elde etti.

Sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yanı sıra Egeli öğrencilerin serbest zamanlarını kaliteli şekilde değerlendirmeleri için Ege Üniversitesi’nde kültürden sanata, sanattan spora, spordan kariyere yönelik birbirinden farklı alanlarda 72 öğrenci topluluğu bulunuyor.

Türkiye’nin en köklü üniversiteleri arasında yer alan Ege Üniversitesi, dört mevsim yeşil, yaya öncelikli, sürdürülebilir, huzurlu ve güvenli bir kampüsü öğrencilerine eşsiz bir üniversite hayatı deneyimi yaşatıyor.  Üniversitenin değişik akademik birimlerinde öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin serbest zamanlarını daha iyi değerlendirmelerini, tanışıp yeni arkadaş ortamları oluşturmalarını, ayrıca sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenlemelerini ve bu faaliyetlere katılmalarını sağlamak amacıyla öğrenci toplulukları çalışmalarını sürdürüyor.

Kurulan stantları gezerek toplulukların çalışmaları hakkında bilgi alan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz, kaliteli eğitimin yanı sıra kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetler bakımından da oldukça zengin. Ege Üniversitesi bünyesinde bulunan 72 öğrenci topluluğu ile öğrencilerimiz ilgi duyduklarını tüm alanlarda etkinliklere katılma, sosyal sorumluluk projeleri geliştirme ve farkındalık yaratma çalışmalarına katılabiliyor. Ben de Sanat ve Tasarım topluluğumuza kayıt olarak bu heyecanın bir parçası oldum. Tüm topluluklarımıza yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

Ege Üniversitesi öğrenci topluluklarında yaklaşık 8 bin öğrencinin aktif olarak üyeliği bulunuyor.  2018-2019 Eğitim yılında mevcut topluluklar birçoğu ses getiren 480 etkinlik gerçekleştirdi. Türk Halk Dansları Topluluğu, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Çorum'da düzenlenen Üniversiteler arası Halk Dansları Klasman Ligi'nde Stilize Dal klasmanında Türkiye birincisi oldu. Koç Spor Fest kapsamında Briç Şampiyonası’nda Kadınlar Takımlar Sıralamasında Ege Üniversitesi ikincilik derecesini elde etti.

Esso Dans Topluluğu, Müzikal Topluluğu, Amerikan Futbolu(Ege Dolphins) Topluluğu, Girişimcilik Topluluğu(Gateway) ve Radyo Ege Kampüs topluluğu yıl içinde gerçekleştirdiği aktivitelerle üyelerine ilgi duyduğu alanlarda aktif rol almalarını sağlıyor. HABER MERKEZİ

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum