Reklam
Reklam
Reklam

O eski halinden eser yok şimdi!

Yeni tip koronavirüs ( Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan tam kapanma kararı ile İzmir’in önemli simgelerinden biri olan Kordon Boyu adeta sessizliğe büründü. Tam kapanma öncesinde binlerce kişinin akın ettiği Kordon’da sosyal mesafe ve maske kuralının göz ardı edildiği gözlenmişti

O eski halinden eser yok şimdi!
03 Mayıs 2021 - 03:26
Reklam
Yeni tip koronavirüs ( Kovid-19) tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası Bilim Kurulu’nun da önerisi ile 17 günlük tam kapanma kararı alındı. 
Tam kapanma öncesinde İzmirliler kentin önemli simgelerinden biri olan Alsancak Kordon Boyu’na akın etti. Havaların ısınması ve tam kapanma öncesi sahilin tadını çıkartmak isteyenler, sosyal mesafe ve maske kuralını dinlemedi. Pandemide vaka ve vefat sayılarının rekor seviyelerine ulaşmasının ardından alınan karar ile özellikle tam kapanma öncesi son günde yaşanan endişe verici görüntüler kısıtlamaların başlaması ile son buldu. Salgın tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma nedeniyle İzmir’in yılın her dönemi kalabalık olan sahil ve meydanları boş kaldı.Kalabalıklar endişe yaratmıştı


Tam kapanma öncesi İzmir’in önemli simgelerinden biri olan Alsancak Kordon Boyu’nda yaşanan kalabalıklar en dişe yaratmıştı. Maske ve mesafe gibi salgının en temel tedbirleri göz ardı edilerek insanların bir araya geldiği Kordon Boyu’nda adeta kapanma öncesinde insan seli oldu. Binlerce insanın akın ettiği sahil boyunda kimisi arkadaşları ile toplanıp müzik dinlerken, kimileri masa kurup nargile keyfi yaptı. Salgında vaka ve vefat sayısında rekor yaşandığı bir dönemde İzmir’de her 100 bin kişide 335 vaka saptanırken kentin önemli toplanma noktalarında görülen bu kalabalık, kapanma öncesi endişe yarattı.

Simge yerler sessiz 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası Bilim Kurulu’nun da önerisi ile 17 günlük tam kararı alınması ile Kordon’da yaşanan endişe verici görüntüler son buldu. İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanma kararı ile İzmir'de normalde günün her saati hareketli olan sokaklar ve işlek caddeler boş kaldı. Normal zamanlarda binlerce kişinin bulunduğu İzmir'in önemli simgelerinden biri olan Alsancak Kordon boyu ve Gündoğdu Meydanı, son yılların en sessiz günlerini yaşıyor. İzmirlilerin yürüyüş yapmak istediği ve normalde yoğunluğun yaşandığı tarihi Saat Kulesi, Kordon Boyu ve Karşıyaka Anıt çevresi tam kapanmanın başlamasıyla sessizliğe büründü. Kentin en işlek cadde ve meydanlarındaki boşluklar dikkat çekerken, kent genelinde sokağa çıkma kısıtlamasına genel olarak uyulduğu gözlendi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test