Netflix'in popüler dizisi "Unlocked: A Jail Experiment" (Kilitler Açılıyor: Bir Hapishane Deneyi) ile tanınan John McAllister, 29 yaşında hayatını kaybetti. McAllister, 2 Haziran tarihinde Arkansas Pine Bluff'taki hücresinde tepkisiz bir şekilde bulundu. Hemen Jefferson Bölge Tıp Merkezi'ne kaldırılan McAllister'ın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ve ölü olarak ilan edildiği açıklandı.

Ani Ölüm Şüpheleri

Yetkililer, McAllister'ın planlanan tahliyesine sadece bir ay kala gerçekleşen bu ani ölümde herhangi bir cinayet ya da kendine zarar verme olasılığını reddetti. Ölüme dair detaylı bir açıklama yapılmasa da, olay yerinde yapılan incelemelerde cinayete dair bir kanıt bulunamadığı belirtildi.

"Unlocked: A Jail Experiment" Dizisi ve McAllister'ın Rolü

Nisan ayında Netflix'te yayınlanan “Unlocked: A Jail Experiment” adlı dizi, Pulaski County Bölgesel Gözaltı Merkezi'nde mahkumlara daha fazla özgürlük ve görev verilen yenilikçi bir sosyal deneyi konu alıyordu. John McAllister, dizide "Eastside" lakabıyla tanınan bir mahkumu canlandırıyordu. Zorlu hapishane koşulları altında mizah yeteneği ve girişimci ruhu ile izleyicilerin beğenisini kazanan McAllister, program sırasında bir dövme işi kurarak dikkat çekmişti.

Geçmişi ve Suçları

McAllister, vefat ettiği sırada uyuşturucuyla ilgili 10 suç, hırsızlık ve yasadışı ateşli silah bulundurma dahil olmak üzere birçok suçtan dolayı toplam 14 hapis cezası almıştı.

Ailesinin Acısı

McAllister'ın teyzesi Melissa Regan, yaptığı açıklamada, "Onun ani ölümü ailemizi yıkıma uğrattı" ifadelerini kullandı. Aile, genç yaşta kaybettikleri McAllister'ın yasını tutarken, ölümünün aydınlatılması için yetkililerden detaylı bir soruşturma beklediklerini belirtti.

John McAllister'ın ani ve beklenmedik ölümü, hem ailesini hem de hayranlarını derin üzüntüye boğdu. Netflix dizisiyle tanınan ve zorlu hapishane koşulları altında bile umut ve mizah bulmayı başaran McAllister, ardında unutulmaz bir iz bıraktı.

Kaynak: Haber Merkezi