ALES açıklandı mı? ALES ne zaman açıklanacak? ALES3 ne zaman açıklanacak? ALES açıklandı mı? ALES ne zaman açıklanacak? ALES3 ne zaman açıklanacak?

Aydın Nazilli Belediyesi'nin düzenlenlediği Lütfi Selek Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan ve 10 yıldır devam eden Elde Kırk Yama Kursu, 21 Kasım Salı günü başlayacak. Eğitmen Nihal Erbakan, ev hanımlarını Türk geleneklerinden biri olan elde kırk yama sanatını yaşatmaya ve üretmeye davet ederek, "Tüm yıl boyunca kurslarımıza devam edeceğiz. Geleneklerimizi yaşatmak isteyen herkesi kurslarımıza bekliyoruz. Haftada iki gün, Salı ve Çarşamba günleri 09.30 ile 16.00 saatleri arasında kurslarımızı düzenleyeceğiz. Tek ihtiyacımız kumaş. Ev hanımlarımızın üretmesini, hayal güçlerini geliştirmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

nazilli-belediyesi-kirk-yama-kursu-basliyor (1)

Kursiyerleri sık sık ziyaret eden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise, "Kıymetli hocamıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Burada sosyalleşirken aynı zamanda geleneksel bir sanatı icra ediyorlar. Özellikle artan kumaşların değerlendirilmesi noktasında Kırk Yama Kursu ayrı bir öneme sahip. Tüm hemşehrilerimizi kurslarımıza bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA