31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanları belli oldu. İzmir'in Konak ilçesinde seçim yarışına giren CHP Belediye Başkan adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, seçmenlerin %52,80 oyunu alarak belediye başkanı seçildi. Mutlu, Konak Bıçakçı Han'da bulunan YSK İlçe Seçim Kurulu'nda başkanlık mazbatasını aldı. Mazbata törenine CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi ve parti yöneticileri katıldı.

Mazbata töreninde açıklamalarda bulunan Mutlu, "Türkiye'de büyük bir değişim başlamıştır. Partimizle başladı bu değişim. 31 Mart akşamı da değişimi bütün Türkiye'nin ne kadar benimsediğini ve ne kadar içine sindirdiğini gördük. Ülkemiz kıpkırmızı oldu. Çok mutluyuz. Çok başarılı bir seçim oldu. Genel başkanımıza, merkez yönetim kurulumuza ve bütün örgütlerimize, kampanyalarda çalışan herkese çok teşekkür ediyoruz. Ülkemiz üzerindeki kaygıyı, mutsuzluğu, gelecek korkusunu attı. İçime yepyeni bir umut doldu. 31 Mart akşamı içimize yepyeni bir umut doldu. Şimdi bize düşen bu 5 yıl çok çalışarak örnek bir belediyecilik yaparak partimizi iktidara taşımak. Çok heyecanlıyız ve çok güzel bir 5 yıl bizi bekliyor" şeklinde konuştu.

İzmir'de ilçe belediye başkanlığı için CHP'den aday olarak gösterilen 9 kadın adayın 8'inin seçilmesinin İzmir için tarihi bir zafer olduğunu kaydeden Mutlu, "Başından beri 9 kadının da çok liyakatli atandığını ve hepsinin seçilebilecek yerden aday gösterildiğini söylemiştim. Hepimizin seçileceğini söylemiştim ki ben yanılmadığımı düşünüyorum. Deniz Başkanın da az bir oyla seçilmeyişi hepimizi üzdü. Bu 8 kadın İzmir'de tarih yazacak" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Canan Kaya