Kullanıcılar son dönemde "Mutlu Kaya olayı nedir? Mutlu Kaya kimdir?" sorularının cevaplarını aramaya başladı. Türkiye gündeminde geniş yer bulan bu olayla ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik. İşte Mutlu Kaya'nın hayatı ve yaşanan olayların ayrıntıları...

Mutlu Kaya olayı nedir? 

Mutlu Kaya Olayi Nedir Mutlu Kaya Kimdir-1

Mutlu Kaya da bu şiddetin kurbanlarından biridir. Hem Kürtçe hem de Türkçe şarkılar söyleyen genç bir şarkıcı olan Kaya, eski erkek arkadaşının silahlı saldırısında ağır yaralandı. Bu olaydan sonra dokuz yıldır yürüyememekte ve kendi başına hayatını sürdürememektedir.

Mutlu Kaya'nın ablası Dilek Kaya da şiddetin kurbanı olmuştur. İki kız kardeşin avukatı Müzeyyen Boylu ise Diyarbakır’da eşi tarafından öldürülmüştür. Kaya kardeşlerin yaşadığı bu olaylar, kadına yönelik şiddetin dramatik zincirini gözler önüne sermektedir.

Mutlu Kaya, “O Ses Türkiye” ses yarışmasında birinci olduktan sonra erkek arkadaşı tarafından saldırıya uğramıştır. Vücuduna isabet eden dört kurşundan biri hala kafa tasında durmaktadır. Bu saldırının ardından aylarca hastanede tedavi görmüş ve müzik kariyeri sona ermiştir.

2022'de verdiği bir ropörtajda aldırı sonrası el ve ayaklarının tutmadığını belirterek; “Yedi yıldır bu odadayım. Bazen bu oda gözümün önünde küçülüp kafes kadar oluyor. Bir kuş kafesi gibi. Ama şunu da biliyorum; hayatta kalmak zorundayım,” demiştir.

Mutlu Kaya kimdir?

Mutlu Kaya Olayi Nedir Mutlu Kaya Kimdir1

Mutlu Kaya, 1996 yılında doğdu. Sekiz kardeşli bir ailenin üyesi olan Kaya, spor akademisini kazanmasına rağmen maddi sıkıntılar nedeniyle eğitimini tamamlayamadı.

2015 yılının Mayıs ayında O Ses Türkiye yarışmasına katıldığı sıralarda, Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde silahlı saldırıya uğradı. Bu saldırı sonucunda ağır yaralanan Kaya, uzun bir süre tedavi gördü.

Kaynak: HABER MERKEZİ