Muş'un doğal güzellikleri arasında yer alan Kızılağaç Kanyonu, ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim sunuyor. Doğal yapısıyla dikkat çeken bu kanyon, bölgenin huzur ve güven ortamında yeni keşiflere açık bir doğa harikası olarak öne çıkıyor.

Musun Gizli Cenneti Kizilagac Kanyonu Dogaseverleri Bekliyor (3)

Doğaseverlerin Yeni Gözdesi

Bölgedeki huzur ortamının sağlanmasıyla birlikte, doğaseverler için yeni keşifler yapılmaya devam ediyor. Kızılağaç Kanyonu, kısa sürede bölgenin en popüler turistik noktalarından biri haline geldi. Doğaseverlerin akın ettiği bu muhteşem kanyon, sunduğu doğal güzelliklerle dikkat çekiyor.

Musun Gizli Cenneti Kizilagac Kanyonu Dogaseverleri Bekliyor

Genç Adımlar Derneği’nin Etkinliği

Kızılağaç Kanyonu'nda son olarak Genç Adımlar Derneği tarafından bir gezi etkinliği düzenlendi. Dernek üyeleri, kanyonun doğal güzelliklerini keşfederek doğanın tadını çıkardı. Etkinlik, doğa yürüyüşleri, fotoğraf çekimleri ve çeşitli doğa sporları ile renklendi. Etkinlik sonrası bölgede çöp toplama faaliyeti de gerçekleştirildi, böylece doğanın korunmasına da katkı sağlandı.

Musun Gizli Cenneti Kizilagac Kanyonu Dogaseverleri Bekliyor (2)

Muzafer Göç: "Doğal Güzellikleri Keşfetmeye Devam Edeceğiz"

Doğa Fotoğrafçısı ve Genç Adımlar Derneği Üyesi Muzafer Göç, Kanyonun zengin bitki örtüsü, berrak su kaynakları ve etkileyici kaya oluşumlarıyla ziyaretçilerine adeta bir doğa şöleni sunduğunu belirtti. Göç, “Biz de bu doğal güzelliklerin halka açılması destekliyoruz. Çünkü böyle güzel yerleri insanların gezmesi ve hafta sonunu geçirmesi çok güzel olur. Ben bir fotoğrafçı olarak bu doğal güzellikleri ve bundan sonraki güzel olan yerleri keşfedip, Muşlu hemşerilerimize ve dışarıdaki doğal severlere tanıtmak amacımız. Bu konuda şu an bir gezi düzenledik. Arkadaşlarımızın katılımı çok iyi. Bundan sonraki katılımlar daha fazla olacak, inanılmaz güzel. Muş için çok güzel şeyler olacağına inanıyoruz” dedi.

Kaynak: İHA