31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bozbey'in seçim zaferi, sadece kendisiyle değil, aynı zamanda ailesiyle de dikkatleri üzerine çekti. Seçimin ardından merak edilen sorulardan biri de Mustafa Bozbey'in eşi olan Seden Bozbey'in kim olduğu oldu. İşte bu merakı gidermek için Seden Bozbey'in hayatına dair kısa bir göz atalım...

Seden Bozbey kimdir?

Bursa'nın sevilen ismi Mustafa Bozbey'in eşi olan Seden Bozbey, hem kendi başarılı kariyeriyle hem de sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken bir isimdir. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bozbey'in eşi olan Seden Bozbey, kamuoyunun da merak ettiği bir isimdir.

Seden Bozbey, 1979 yılında İzmir'de doğmuştur ve eğitim hayatına İzmir Bornova'da başlamıştır. İlk, orta ve lise eğitimlerini İzmir'de tamamlayan Seden Bozbey, lisans eğitimini ise Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamlamıştır. Eğitim hayatını başarıyla tamamladıktan sonra İzmir'deki liselerde sözleşmeli öğretmenlik yapmış ve daha sonra iş nedeniyle Bursa'ya yerleşmiştir.

Bursa'ya yerleştikten sonra Nilüfer Belediyesi'nde sosyolog olarak göreve başlayan Seden Bozbey, burada gösterdiği başarılı performans ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekmiştir. Nilüfer Belediyesi'nin Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü görevini üstlenmiş ve bu görevi başarıyla yürütmüştür. Sosyal destek ve yardımlar konusunda gösterdiği üstün performans, onu sadece iş hayatında değil, aynı zamanda toplumda da önemli bir figür haline getirmiştir.

2014 yılında, Bursa'nın sevilen siyasetçisi Mustafa Bozbey ile evlenen Seden Bozbey, evlilik sonrasında da sosyal sorumluluk projelerine olan katkılarını sürdürmüştür. Eşi Mustafa Bozbey'in isteği üzerine, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve vakfın değerlerine bağlı şekilde ileri taşımak gayesiyle vakıf müdürlüğü görevine getirilmiştir. Müdürlüğünü üstlendiği vakıf, toplumsal gelişmeye katkı sağlama amacıyla çeşitli projeler yürütmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi