Muş'ta Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, atık malzemelerden oluşturdukları yaratıcı ürünleri sergileyerek çevre bilincini artırdılar. Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergide, okul bahçesinde renkli bir gösteri sunuldu. Sergide, plastik şişelerden yapılan çiçeklerden, karton kutulardan oluşturulan oyuncaklara kadar birçok geri dönüştürülmüş ürün yer aldı.

Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni Şükran Özmen Gündüz, öğrencilere geri dönüşümün önemini vurgulamak için bu tür etkinliklerin düzenlendiğini belirtti. "Ben Her Yerde Varım Projesi" kapsamında geri dönüşüme kazandırılan atık materyallerin kullanılarak eğitici oyuncaklar ve materyaller hazırlandığını ifade eden Gündüz, "Bu çalışmalarla öğrencilerimize çevre bilinci aşıladık ve doğaya olan duyarlılıklarını artırdık. Şimdi ise bu ürünleri sergileyerek toplumun dikkatini çekmek istiyoruz" dedi.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Ufuk Tekemen Altun ise, sergilenen ürünlerin sadece el emeği değil, aynı zamanda bilinçli ve zihinsel bir çalışmanın ürünü olduğunu vurguladı. Altun, "Amacımız, doğaya zarar veren maddeleri ayıklayarak çevreye daha duyarlı bir toplum oluşturmak. Bu tür etkinliklerle gençleri çevre bilinci konusunda teşvik etmek önemlidir" diye konuştu.

Kaynak: AA