Türkiye'nin iş dünyasında adından sıkça söz ettiren isimlerden biri olan Murat Ağcabağ, kariyeri ve iş hayatıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Kendisi, uzun yıllardır başarılı iş projelerine imza atmış bir iş insanı olarak tanınıyor. Peki, Murat Ağcabağ kimdir ve hangi mesleği icra ediyor? İşte detaylar...

Murat Ağcabağ kimdir?

11 Haziran 1973 yılında Ankara'da doğan Murat Ağcabağ, Türk İş İnsanı ve Valter Yönetim Kurulu Başkanıdır.Çocukluğundan beri futbola ilgi duyan bir isim. Eğitim hayatını Ankara'da tamamlayan Ağcabağ, Gazi Üniversitesi Spor Bölümleri Fakültesi'nde başladığı eğitimini sağlık sorunları nedeniyle yarıda bırakmak zorunda kaldı. Ardından Valter Asansörlerinde babası Ahmet Ağcabağ'ın kurduğu şirkette profesyonel kariyerine başladı.

İş hayatında kendini geliştirmek adına Almanya, İtalya, İsviçre ve Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinde çeşitli eğitimler aldı. Beden Dili ve Davranış Bilimleri, İletişim Uzmanlığı, Yöneticilik Eğitimleri ve Hızlı Okuma konularında sertifikaları bulunuyor.

Murat Agcabag Kimdir Murat Agcabag Meslegi Ne

1994 yılından itibaren Valter'in asansör hizmetlerine ek olarak yürüyen merdiven, yürüyen bant gibi ürünleri de portföylerine eklediler. Daha sonra teleferik ve halatlı taşımacılık sistemleri ile inşaat iş kollarına da giriş yaptılar. Uluslararası alanda Almanya, Fransa, İtalya gibi ülkelere ihracat yaparak 2014 yılında Valter Europe adı altında dünya pazarına açıldılar. 2015 yılında Ar-Ge departmanını kurdu ve 2016'dan itibaren Gıda sektöründe Kaşıbeyaz Ankara Atatürk Orman Çiftliği restoranıyla da iş yapmaya başladılar.

Ağcabağ, aynı zamanda AK PARTİ Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği, MKE Ankaragücü Asbaşkanlığı, ATO 41. Komite Meclis Üyeliği gibi görevlerde bulunuyor. Evli olan Ağcabağ'ın 2 çocuğu bulunuyor.

Murat Agcabag Kimdir Murat Agcabag Meslegi Ne 3

Murat Ağcabağ mesleği ne?

Murat Ağcabağ, Türk İş Adamı ve Valter Yönetim Kurulu Başkanıdır.1994  Yılından itibaren Valter'in bayrağı tamamen kendisine devredilmiş  asansör hizmetlerinin yanına;

  • 2000 yılında yürüyen merdiven, yürüyen bant,
  • 2012 yılında Teleferik ve halatlı taşımacılık sistemleri,
  • 2013 yılında İnşaat iş kollarını açmış,
  • Valter olarak Almanya, Fransa, İtalya gibi ülkelere ihracatlar yaptığı için 2014 yılında Valter Europe ile dünyaya açılmıştır.
  • 2015 yılında şirketin Ar-ge'sini kurmuş,
  • 2016'dan buyana da Gıda sektöründe Kaşıbeyaz Ankara Atatürk Ormançiftliği restoran ortaklığı yapmaktadır.
  • Ağcabağ, AK PARTİ Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği ile beraber MKE Ankaragücü Asbaşkanlığı, ATO 41. Komite Meclis Üyeliği, DEİK,MÜSİAD ve Önder İmamhatipliler Derneği üyelikleri yapmaktadır.
Kaynak: HABER MERKEZİ