Masalsı bir hikaye, etkileyici sahneler ve unutulmaz karakterler... Disney'in efsanevi yapımı Mulan, yeni bir solukla geri dönüyor! Ancak merak edilenler sadece filmle sınırlı değil. Mulan nerede çekildi? Hangi oyuncular bu büyülü dünyayı canlandırdı? İşte, sevilen yapıma dair tüm cevaplar...

Mulan Filmi Nerede Çekildi?

Mulan filmi, Yeni Zelanda, Çin ve İngiltere'de çeşitli lokasyonlarda çekildi. Yeni Zelanda'daki Kumeu Film Studios ve Waitomo Mağaraları film için önemli birer mekan olarak kullanıldı. Çin'de ise film ekibi, Xinjiang, İç Moğolistan ve Fujian gibi bölgelerde çekimler yaptı.

Ne Zaman Çekildi?

Filmin ana çekimleri Mart 2018'de başladı ve Kasım 2018'de tamamlandı.

Mulan Filmi Mulan Nerede Cekildi Konusu Ve Oyunculari

Mulan Oyuncuları Kimler?

Mulan filminde başrolü Liu Yifei canlandırıyor. Diğer önemli oyuncular arasında Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Gong Li ve Jet Li yer alıyor.

IMDB Puanı Kaç?

Mulan filminin IMDB puanı 5,8/10'dur.

Mulan Konusu Ne?

Mulan, Çin'de geçen ve bir halk kahramanının hikayesini anlatan bir filmdir. İmparator, her aileden bir erkeğin orduya katılması gerektiğine dair bir karar verir. Mulan, hasta babasının yerine erkek kılığına girerek orduya katılır ve vatanını kuzeyden gelen istilacılar karşısında korumak için savaşır. Film, Mulan'ın cesaretini, fedakarlığını ve aileye olan bağlılığını konu alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi