Muğlaspor'un TFF 3. Lig'e katılan yeni takımlarından biri olarak yer aldığı belirtildi ve teknik direktörlük pozisyonuna Besim Durmuş'un atandığı duyuruldu. Yeşil-beyazlı kulüpte Menaf Kıyanç'ın başkanlık görevine geri dönmesinin ardından, takımın yeni teknik direktörü de belirlendi. Kulüp yetkilileri, "Muğlaspor olarak, teknik direktörlük pozisyonu için Besim Durmuş ile anlaşmaya varılmıştır" açıklamasını yaptılar.

Daha önce Kasımpaşa, İskenderun DÇ, Kartalspor, Samsunspor, Kahramanmaraş, Boluspor, Erzurumspor, Çarşambaspor, Sultanbeyli Bld ve en son olarak Karaköprü Bld kulüplerinde görev yapan 58 yaşındaki deneyimli teknik adam, yeni sezonda Muğlaspor'un başarısı için görev yapacak.

Besim Durmuş 2

Besim Durmuş kimdir?

Besim Durmuş, 1 Eylül 1965'te Samsun'da doğdu. Türk futbolunun eski oyuncularından ve teknik direktörlerindendir.

Futbolculuk kariyerine Samsunspor altyapısında başlayan Durmuş, 1985 yılında A takıma yükseldi ve burada 5 sezon boyunca düzenli olarak forma giydi. Daha sonra Kartalspor'a transfer oldu. Ardından sırasıyla Göztepe, Kartalspor ve Kasımpaşa'da birer sezon geçirdi ve 2000 yılında futbol kariyerini Kartalspor'da sonlandırdı.

Teknik direktörlük kariyerine futbolu bıraktıktan sonra başlayan Durmuş, önce Kartalspor'da yardımcı antrenörlük yaparak deneyim kazandı. Daha sonra aynı pozisyonda Eyüpspor, Samsunspor ve Ünyespor'da görev aldı. Mart 2009'da Kasımpaşa'nın teknik direktörlüğüne getirildi ve takımı 1. Lig playoff maçlarını kazanarak Süper Lig'e yükseltti. Ancak birkaç maç sonra takımdan ayrılarak yerini Yılmaz Vural'a bıraktı. Temmuz 2010'dan itibaren İskenderun Demir Çelikspor'u çalıştırmaya başladı.

Besim Durmuş 1

2011-2012 sezonunun başında Kartalspor'un teknik direktörlüğüne getirilen Durmuş, 2013-2014 sezonunun başında PTT 1. Lig takımlarından FV Kahramanmaraşspor'un başına geçti. Ancak 15 Ağustos 2013'te Kahramanmaraşspor'dan istifa etti. 29 Kasım 2013 tarihinde Boluspor'un teknik direktörlüğüne getirildi; ancak 15 Şubat 2014'teki Samsunspor maçı sonrası görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kaynak: DHA